|   | 

Najlepsze studia MBA w Polsce prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa

Niemal każdy zastanawiał się, co może zrobić, by zarabiać więcej. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest kontynuowanie edukacji, a tym samym – poszerzenie swoich kompetencji i zyskanie nowych umiejętności. Wiele osób wybiera naukę na kursach i szkoleniach, niektórzy decydują się na ukończenie drugiego fakultetu. Innym rozwiązaniem jest wybór prestiżowych studiów MBA. Dyplom Master of Business Administration wciąż daje absolwentom dużą przewagę nad innymi osobami na rynku pracy. Co warto wiedzieć o studiach MBA? Gdzie najlepiej studiować?

Coraz więcej osób podejmujących decyzję o kontynuowaniu edukacji wybiera właśnie studia MBA. To dla nich szansa nie tylko na zdobycie dyplomu, który oznacza przynależność do elitarnego grona, ale także na poszerzenie swojej wiedzy i zdobycie praktycznych umiejętności. Wybór studiów MBA to jednak tylko jedna z dwóch ważnych decyzji, jakie musi podjąć przyszły słuchacz; druga dotyczy wyboru uczelni. W Polsce wciąż stosunkowo niewiele placówek oferuje kształcenie tego rodzaju; wśród nich prym wiedzie jednak Wyższa Szkoła Bankowa.

Studia MBA – praktyka i sieć kontaktów

Absolwent studiów MBA zdobędzie nie tylko dyplom, który zaimponuje większości pracodawców, ale także zyska mnóstwo praktycznych umiejętności, które wykorzysta podczas pracy w zawodzie. Jest to możliwe dzięki licznym zajęciom warsztatowym prowadzonym przez specjalistów i praktyków w branży. Oprócz wiedzy studenci mogą liczyć również na poszerzenie swojej sieci kontaktów zawodowych – studia MBA podejmują osoby, które mają już doświadczenie w branży, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości.

Najlepsze MBA w Polsce – Wyższa Szkoła Bankowa

Dlaczego WSB jest najatrakcyjniejszym miejscem do realizowania programu MBA? Powodów jest kilka. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na ranking MBA w Polsce. Wszystkie programy MBA prowadzone przez WSB znalazły się w prestiżowym zestawieniu „Perspektyw” za rok 2016; w tym aż dwa mają lokaty w pierwszej dziesiątce. Z Co więcej, program Aalto Executive MBA (WSB Poznań) w 2016 r. awansował na 61. miejsce w przygotowanym przez „Financial Times” rankingu najlepszych programów tego typu na świecie.

Rankingi to jednak nie wszystko; w podjęciu decyzji mogą pomóc także opinie absolwentów studiów MBA na WSB. Badania przeprowadzone z udziałem absolwentów programów MBA w Wyższej Szkole Bankowej (rocznik 2015) wskazują, że ponad połowa ankietowanych zdołała ustabilizować swoją pozycję w firmie, w której byli wcześniej zatrudnieni. Jednocześnie średnio co czwarty pytany mógł cieszyć się z awansu i wzrostu wynagrodzenia.

Warto wspomnieć, że plan zajęć w WSB jest tak skonstruowany, by w jak największym stopniu ułatwić łączenie pracy zawodowej i nauki To kolejny, ogromny atut programów MBA realizowanych przez tę grupę uczelni.

Więcej informacji na temat korzyści ukończenia studiów MBA można uzyskać pod adresem: http://studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie

Artykuł sponsorowany

E-nacja.pl

Zobacz również