|   | 

Jesteś krótkowidzem lub astygmatykiem? Zdecyduj się na soczewki kontaktowe!

Kiedyś osoby dotknięte wadami wzroku mogły korygować wzrok jedynie przy pomocy okularów. Z czasem pojawiły się soczewki kontaktowe, ale nadal niektóre wady wzroku, takie jak astygmatyzm, można było korygować wyłącznie okularami. Dziś natomiast można korygować wady wzroku przy pomocy soczewek kontaktowych - i dotyczy to zarówno krótkowzroczności i dalekowzroczności, jak i prezbiopii czy astygmatyzmu. Soczewki nie tylko skutecznie przywracają ostrość wzroku, ale także gwarantują komfort użytkowania, dbając o nawilżenie i dotlenienie powierzchni oka. A to oznacza, że można bez obaw sięgnąć po soczewki kontaktowe - taka metoda korekcji wzroku ma szereg zalet.

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to nowoczesna i wygodna metoda korekcji wzroku. Soczewki wykonane są z tworzywa silikonowo - hydrożelowego, który jest bardzo przyjazny dla powierzchni oka. Materiał zapewnia optymalne nawilżenie powierzchni oka, ponadto przepuszcza tlen - a to przekłada się na doskonałe funkcjonowanie rogówki. Dzięki temu użytkowanie soczewek kontaktowych jest bardzo komfortowe - nawet dla osób z wrażliwymi oczami.

Soczewki można nosić bez względu na tryb życia czy pogodę. To idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport, prowadzących aktywny tryb życia. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych soczewki nie zaparują, nie osadzą się na nich kropelki deszczu. W zależności od tego, czy możemy pozwolić sobie na codzienne oczyszczanie soczewek, czy wolimy jednorazowe produkty - można wybrać soczewki jednodniowe lub o dłuższym trybie noszenia. Wszystkie te rodzaje soczewek można zakupić w jednym z największych sklepów internetowych z soczewkami BezOkularow.pl. Sklep oferuje niezwykle szeroki asortyment, wszystkie soczewki są produktami najwyższej jakości. A wszystko to w atrakcyjnych cenach i z gwarancją ekspresowej wysyłki.

Soczewki kontaktowe a wady wzroku

Dzięki soczewkom kontaktowym można skorygować wiele wad wzroku. Osoby dotknięte krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością wybierają klasyczne soczewki sferyczne lub anatomiczne soczewki asferyczne. Takie soczewki dostępne są w szerokim zakresie mocy optycznej. W przypadku astygmatyzmu wskazane jest noszenie soczewek torycznych. Są to soczewki o unikatowym kształcie, idealnie dopasowane do nieregularnego kształtu rogówki. Z kolei u osób ze starczowzrocznością (prezbiopią) doskonale sprawdzają się soczewki multifokalne, pozwalające na wyraźne widzenie zarówno z daleka, jak i bliska.

Poza wadą wzroku, istotnym kryterium podczas wyboru soczewek jest wspomniany wcześniej tryb noszenia. Soczewki jednodniowe sprawdzają się idealnie u osób noszących soczewki okazyjne - wówczas nie ma potrzeby zakupu soczewek miesięcznych czy kwartalnych. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie także wtedy, gdy brak jest możliwości oczyszczania soczewek - np. w podróży. Z kolei soczewki o dłuższym trybie noszenia to najbardziej ekonomiczna opcja dla osób stale noszących soczewki. Należy jedynie pamiętać, że konieczne jest dokładne oczyszczanie soczewek po każdym ich zdjęciu, a także przechowywanie w specjalnym pojemniczku z płynem. Pozwala to zachować odpowiednią żywotność soczewek i zapobiec ich uszkodzeniom, a także wyeliminować ryzyko zakażenia oczu.

E-nacja.pl

Zobacz również