|   | 

Rowery powietrzne, solidny sprzęt do codziennych treningów

Rowery powietrzne Air Bike to nowoczesny sprzęt, który na całym świecie zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na zakup jednego z modeli, wybierz parametry, które najlepiej dopasują się do twoich indywidualnych potrzeb. Funkcjonalny sprzęt łącząc w sobie funkcje rowera stacjonarnego, orbitreka oraz wioślarza, zapewnia jakościowy trening w domowych warunkach. 

Rowery powietrzne - czym się charakteryzują? 

Air Bike to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie funkcje kilku innych maszyn do ćwiczeń. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji masz szansę ćwiczyć jednocześnie górne oraz dolne partie mięśni, równomiernie rozkładając swoje siły. Pierwsze modele rowerów powietrznych zaczęły się pojawiać już w latach 80., oferując ciekawą alternatywę kolarzom, zawodowo uprawiającym sport. W USA produkcje wznowiono w roku 2014 i od tamtej pory stacjonarne rowery powietrzne cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród amatorów, jak i osób profesjonalnie uprawiających sporty. Odpowiedni model pozwala dopasować poszczególne parametry do potrzeb użytkownika, gwarantując wygodę i komfort na najwyższym poziomie. Air Bike to świetna alternatywa dla tych, którzy do tej pory korzystali z rowerków stacjonarnych, bowiem dzięki właściwościom nowoczesnego sprzętu możesz liczyć na jeszcze efektywniejsze ćwiczenia. Więcej na temat roweru powietrznego i jego parametrów dowiesz się, przeglądając poszczególne modele. 

Funkcje roweru powietrznego 

Rowery powietrzne znajdziemy obecnie na siłowniach, w klubach fitness czy ośrodkach crossfitowych, coraz więcej osób decyduje się również na zakup tego rodzaju sprzętu do własnego mieszkania. Dzięki unikalnym cechom, łączącym w sobie funkcje orbitreka, wioślarza i roweru stacjonarnego, jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalną rozgrzewkę, trening cardio czy interwałowy w jednym miejscu, używając tylko jednego urządzenia. Rower angażuje podczas ćwiczeń nogi, ręce, plecy oraz brzuch, a poziom trudności możemy w łatwy sposób regulować za pomocą inteligentnego komputera. Rower powietrzny świetnie sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na poprawieniu kondycji fizycznej, wytrzymałości i odporności. Przy pomocy tego urządzenia możesz również w łatwy sposób kontrolować ilość spalanych kalorii. 

Jak korzystać z roweru powietrznego? 

Nowoczesny Air Bike to prosta konstrukcja, której podstawę stanowią sporych rozmiarów koła. Dzięki ręcznie regulowanej wysokości siodełka jesteś w stanie swobodnie dopasowywać urządzenie do wzrostu konkretnego użytkownika, a wygodne uchwyty na ręce, pozwalają przybrać odpowiednią, wyprostowaną pozycję. Podczas jazdy na rowerze treningowym powietrznym musimy pokonywać opór powietrza, który odpowiednio dostosowuje się do szybkości naciskania na pedały. 

Postaw na jakościowy trening, który pomoże ci w odpowiedni sposób modelować sylwetkę oraz przygotować ciało na kolejne wyzwania. Z roweru powietrznego mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Artykuł partnera

E-nacja.pl

Zobacz również