|   | 

Kosmetyka Samochodowa - 7 kosmetykowych must-have

Czysty samochód mówi wiele o jego właścicielu. Czysty samochód mówi wiele o jego właścicielu. Warto się temu przyjrzeć!

W skrócie

Samochód jest wizytówką kierowcy, dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać. Glinkowanie jest kluczem do usunięcia z lakieru głębokich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Wnętrze samochodu można utrzymać w doskonałej kondycji, stosując specjalny płyn do mycia szyb, spray do kokpitu oraz odplamiacz do tapicerki.

Mycie a czyszczenie samochodu - poznaj różnicę

Nie jest łatwo odróżnić mycie od czyszczenia samochodu. Głównym celem mycia samochodu jest usunięcie z jego karoserii brudu i zanieczyszczeń. Mycie natomiast to dogłębne oczyszczenie karoserii. Usuwa cząsteczki lakieru, pozostałości po owadach i zmatowienia z klocków hamulcowych.

Kosmetyki do konserwacji samochodu

Nabłyszczanie karoserii - szampon samochodowy

Szampon wysokiej jakości skutecznie usunie pierwszą warstwę brudu z karoserii Twojego samochodu. Ważne jest, aby przed zakupem zapoznać się z właściwościami i składem każdego szamponu. Szampon z woskiem może oszczędzić czas i sprawić, że samochód będzie lśnił. Jednak nie usunie on głębokiego brudu. Lepiej jest użyć szamponu, który nie zawiera wosku. Zapewni to lepsze rezultaty i będzie dobrym wstępem do glinkowania.

Gruntowne czyszczenie karoserii - narzędzie do glinkowania

Glinkowanie pozwoli usunąć warstwę brudu. Po osuszeniu samochodu należy go umyć, a następnie zwilżyć specjalnym olejem (dobrym wyborem jest detailer). Następnie można przystąpić do natryskiwania. To może być żmudne zadanie, ale efekt końcowy jest tego wart. Lakier lśni jak po wyjściu z salonu i jest gotowy do woskowania lub polerowania.

Wyczyść koła - środek do czyszczenia opon

Bardzo trudno jest pozbyć się osadu z klocków hamulcowych na felgach. Można go usunąć za pomocą alkalicznego środka czyszczącego. Unikaj substancji kwaśnych, ponieważ mogą one uszkodzić felgi. Regularne nakładanie na opony czarnej pasty przywróci im blask i zapobiegnie osadzaniu się brudu.

Więcej o kosmetyce samochodowej przeczytasz na http://orlenwir.pl/renowacja-i-konserwacja-samochodu/kosmetyka-samochodowa/qki_xyuv

Kosmetyki do czyszczenia wnętrza samochodu

Środki do czyszczenia wnętrza samochodu

Pianka do tapicerki i kokpitu w sprayu

Środki polerujące w sprayu mogą być stosowane do czyszczenia plastikowych elementów deski rozdzielczej i kokpitu. Wydzielają przyjemny zapach i zapobiegają ponownemu osadzaniu się kurzu na powierzchni. Do tapicerki materiałowej najlepiej zastosować piankę lub odplamiacz. Ważne jest jednak, aby przed zastosowaniem środka odkurzyć powierzchnię.

Zadbaj o dobrą widoczność!

Czyste szyby to coś więcej niż tylko estetyka. Służą one również bezpieczeństwu. Wszelkie zabrudzenia mogą ograniczyć widoczność, co może doprowadzić do wypadku. Dobry produkt nie tylko usunie brud i kurz, ale także zapobiegnie nadmiernemu parowaniu. Jest to szczególnie ważne przy wysokich temperaturach. Doskonałym wyborem jest tak zwana niewidzialna wycieraczka.

Akcesoria mogą ułatwić mycie samochodu. Przydadzą się rękawiczki chroniące dłonie, gąbki oraz ręczniki z mikrofibry. Z odpowiednim przygotowaniem można łatwo wyczyścić swój pojazd.

E-nacja.pl

Zobacz również