|   | 

Najlepsze zabawki dla małego naukowca

Dzieci interesują się wieloma różnymi rzeczami. Niektóre z nich fascynują samochody, inne zawód lekarza, a jeszcze inne niesamowity świat nauki. Dlatego też warto pamiętać, by dostosowywać kupowane maluchowi prezenty do ich zainteresowań, by pomagać im rozwijać je i zdobywać nową, wartościową wiedzę.

Jakie zabawki wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla małego fana nauki, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę oznaczenia wiekowe produktów. Zabawki doświadczalne to kategoria, w której znaleźć można teleskopy, zestawy ze skalpelami i inne skomplikowane, często niebezpieczne urządzenia i substancje, dlatego trzeba mieć na uwadze wiek dziecka i jego możliwości. Jednak nawet wśród zabawek dla najmłodszych można znaleźć wiele ciekawych produktów, które zachwycą pociechy swoimi niesamowitymi właściwościami. Do takich bezpiecznych zabawek, które doskonale pokazują, jak niezwykły może być świat fizyki, należy Sprytna Plastelina, która zmienia swoje właściwości (może się odbijać, rozciągać, da się z niej lepić, zmienia kolory, a czasem nawet działa jak magnes) i staje się doskonałym sposobem, by zapoznać maluchy z niesamowitościami otaczającego je świata.

Doskonałą zabawką, która pozwoli dzieciom już od czwartego roku życia poznawać fascynujący świat nauki, jest zestaw Clementonii Eksperymenty dla malucha. W pudełku znajdują się zabawki dla przedszkolaka, które pomogą mu przeprowadzić wiele prostych eksperymentów, dzięki którym dziecko lepiej pozna otaczający je świat i rządzące nim zasady w prosty, przyjemny i bezpieczny sposób, zyskując niezwykle przydatną w późniejszej nauce szkolnej wiedzę.

Nieco starsze dzieci potrzebują zaś zabawek, które będą od nich wymagały znacznie większego wkładu umysłowej pracy, jednocześnie pozwalając stworzyć coś, z czego maluch będzie dumny. W takim wypadku doskonale sprawdzi się Eko zegar z ziemniaka. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i dzięki przejrzystej instrukcji pozwala pociechom zbudować swój własny zegar z wykorzystaniem ziemniaka – który to motyw często pojawia się w dziecięcych bajkach, dlatego taka okazja będzie dla maluchów niezwykle satysfakcjonująca.

Gdzie szukać naukowych zabawek?

Poszukiwania odpowiednich zabawek dla małych naukowców to nie lada wyzwanie. Trzeba dowiedzieć się, które z produktów rzeczywiście zasługują na zainteresowanie, są bezpieczne i przyniosą wiele umysłowych korzyści. Na szczęście internetowe sklepy z zabawkami, takie jak Hulahop.pl, oferują wiele ciekawych i pomocnych zestawień z najlepszymi produktami, a także pomocne, intuicyjne w użyciu wyszukiwarki, zaś obecne na stronie produkty mają swoje oceny i komentarze klientów, którzy mieli z nimi styczność, co dodatkowo pomoże w wyborze najlepszej zabawki w oparciu o praktyczne informacje z doświadczenia innych rodziców.

 

Artykuł sponsorowany

E-nacja.pl

Zobacz również