|   | 

Produkcja mebli – wyjątkowość mebli drewnianych

Meble to przedmioty, które towarzyszą nam już tysiące lat. Na początku – bardzo prowizoryczne i często prymitywne. Dziś – wymyślne, wyszukane, stylowe, nowoczesne. Rozwój przemysłu meblarskiego nie powinien budzić w nas zdziwienia – meble chociażby takie jak stół czy krzesła potrzebne są przecież w każdym domu, szkole, biurze czy restauracji.

Produkcja krzeseł, narożników kuchennych czy taboretów do jadalni, kuchni oraz holów odbywa się wielokrotnie przy użyciu drzewa bukowego. Producenci mebli podkreślają, że drzewo bukowe jest często wykorzystywane do tworzenia mebli kuchennych.

Jednym z najbardziej różnorodnych mebli na rynku jest krzesło. Fabryki mebli nadają krzesłom różne konstrukcje i do wykończenia tego typu mebla stosują różne materiały. Dzięki temu na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli krzeseł, z których, zgodnie ze swoimi upodobaniami, łatwo jest wybrać coś dla siebie.

 

 

Niegdyś, kuchnie w miejscach takich jak akademiki były wyposażone w niewygodne taborety. Dziś, ze względu na bogatą ofertę producentów mebli, w akademikach czy w szkolnych stołówkach wykorzystuje się wygodne krzesła z oparciem. Choć, ku uciesze wszystkich fanów taboretów, i ten rodzaj mebla się zmienił – posiada miękkie siedzisko.

meble drewniane

Wyjątkowość mebli drewnianych

Producenci mebli wiedzą, że rynek stawia im coraz większe wymagania. Klienci wymagają bowiem, by fabryki mebli (lub mniejsze zakłady) produkowały meble w szerokiej ofercie kolorystycznej oraz konstrukcyjnej. Innymi słowy, część klientów będzie poszukiwała stylowych, eleganckich, drewnianych mebli, natomiast część będzie zadowolona z mebli nowoczesnych, niekoniecznie wykonanych z drewna. Prawdą jest też, że wielu ludzi po prostu nie stać na drewniane meble, dlatego poszukują tańszych, ale dobrych jakościowo mebli.

Producenci, mimo bogatej oferty, podkreślają zawsze walory mebli drewnianych. Nie jest to zawsze podyktowane chęcią zarobku. Chodzi po prostu o rzetelną informację – krzesło czy komoda wykonana z drewna będą lepsze, bardziej wytrzymałe i cenniejsze (zwłaszcza z upływem czasu). Warto wiedzieć, iż niektóre fabryki mebli produkują jedynie ekologiczne, „czyste” meble z drewna, wykorzystując przy tym naturalne substancje, takie jak olej lniany (do tapicerowania).

To, co czyni drewniane meble wyjątkowymi, poza faktem większej wytrzymałości, to uniwersalność. Uniwersalność można tu rozumieć na dwa sposoby – wszechstronność wzoru (naturalna tekstura drewna) jak i kształtu (drewno jest materiałem bardzo plastycznym). Ponadto, drewniane meble są bardzo funkcjonalne i tworzą wyjątkową przytulną atmosferę. Drewno nie podlega przemijającym trendom – zawsze jest „na czasie”.

Meble z drewna można spotkać zarówno w pałacowych wnętrzach jak i w bardzo nowoczesnych, podążających za najnowszymi trendami domach. Drewno jest na tyle uniwersalnym materiałem, że przypadnie ono do gustu każdemu – nawet najbardziej wybrednemu architektowi wnętrz. Z tego względu fabryki mebli nie zaprzestają produkcji mebli z naturalnego surowca. Producenci mebli korzystają z różnego typu drzew liściastych i iglastych – od sosny, przez jabłoń po dąb. Klienci mogą więc decydować nie tylko o kolorze mebli, ale o ich wytrzymałości. Przedmioty wykonane z sosny będą najbardziej podatne na uszkodzenia, gdyż sosna jest bardzo miękkim drzewem. Osoby, które mogą sobie pozwolić na odrobinę luksusu wybiorą zapewne meble z twardszego surowca, np. z dębu.

E-nacja.pl

Zobacz również