|   | 

Pracuj i spełniaj marzenia – wybierz idealny zawód dla siebie!

Czasy beztroski skończyły się bezpowrotnie i czas pomyśleć poważnie o przyszłości? Twój problem tkwi w tym, że nie do końca wiesz, kim chcesz być? Chęci i pragnienia to jedno, ale trzeba też umieć wykorzystać swoje umiejętności. Coraz więcej młodych osób, jak i ludzi w średnim wieku, nie ma pojęcia, jaką drogę obrać lub czy nie zmienić wcześniejszych wyborów. W tym punkcie warto przytoczyć frazes powtarzany w kółko: „Nigdy nie jest za późno!”. Dla jednych będzie to przereklamowane zdanie, natomiast dla drugich silna motywacja. A Ty wiesz, dokąd zmierzasz?

Rynek pracy ciągle się rozwija, wskutek błyskawicznego progresu w dziedzinie innowacyjnych technologii oraz rozwoju międzynarodowej gospodarki. Ma to wpływ na rozwój różnych branż i tworzenie się „zawodów przyszłości”. W poniższym tekście przybliżamy dwie profesje, które będą wysoko cenione w najbliższym czasie. Być może jedna z nich, to Twoja droga do sukcesu?


Kurs na żurawie

Jeśli chcesz należeć do zespołu ekspertów i tworzyć wielkie konstrukcje budowlane, powinieneś postarać się o uprawnienia na żurawie. Gdy je uzyskamy, możemy bezterminowo obsługiwać żurawie samojezdne. Jedynymi warunkami, jakie musisz spełniać są: ukończone 18 lat i szkoła podstawowa.

Na polskim rynku jest wiele firm, oferujących kursy na operatora żurawia stacjonarnego. Zawsze możemy zapisać się do Centrum Szkolenia Zawodowego. Szkolenia proponowane w takich punktach, prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która kompetentnie przekazuje swoim kursantom wiedzę z danego zakresu. Najpierw poznajemy teorię, a dopiero potem przechodzimy do eksploatacji urządzenia. Na szkoleniach nauczymy się: budowy żurawia, jak z niego bezpiecznie korzystać, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i otoczenia oraz jak zachować się w przypadku awarii. Po zajęciach teoretycznych, następuje część praktyczna, a gdy już ją przejdziemy, możemy przystąpić do egzaminu końcowego przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

kurs na żurawia

 

Kurs na ratownika WOPR

Tak samo, jak w przypadku operatora na kurs żurawi, tak na wykonywanie zawodu ratownika, musimy uzyskać odpowiednie uprawnienia i zaświadczenia. Można je zdobyć dzięki uczestnictwu w specjalnym szkoleniu na ratownika wodnego i pozytywnemu wynikowi z końcowego egzaminu (sprawdź więcej na: http://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_ratownika_wopr).

Taka praca dla niektórych może być spełnieniem marzeń, ponieważ jest ona połączeniem obowiązku z przyjemnością i odpoczynkiem. Nie można zapomnieć, że zawód ten wymaga ogromnej sprawności fizycznej – przyszły ratownik musi świetnie pływać, nurkować – a przede wszystkim opanować zasady udzielania pierwszej pomocy. Do trzech podstawowych wyznaczników, dzięki którym będziemy mogli wykonywać zawód ratownika, należą:

- ukończenie szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego,

- ukończenie kursu z udzielania pierwszej pomocy,

- zatrudnienie w podmiocie, upoważnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

Osoby, posiadające status ratownika wodnego są szczególnie poszukiwane w sezonie letnim, gdzie kąpieliska są częściej odwiedzane.

 

Potrzebujesz motoru do działania? Zapisz się na szkolenia motywacyjne!

Osobom niezdecydowanym i szukającym swojej drogi mogą pomóc zajęcia z mówcami motywacyjnymi. W takich spotkaniach można przeanalizować swoje dotychczasowe doświadczenia oraz podnieść kwalifikacje. Oprócz tego kursanci na nowo zbudują pewność siebie oraz nauczą się, jak omijać problemy i przeszkody. Współcześnie korzystanie z usług mówców motywacyjnych jest na porządku dziennym, coraz więcej firm wysyła na tego typu szkolenia swoich pracowników.

Należy jednak pamiętać, że sam udział w tego typu warsztatach nie wystarczy, jeśli sami nie znajdziemy w sobie siły i chęci do stawiania czoła przeciwnościom losu. Musimy być zdeterminowani w dążeniu do celu. Cenny potencjał może zniknąć bez śladu, jeśli nie będziemy na bieżąco utwierdzać się w przekonaniu, że to co robimy jest sensowne i prowadzi do wyższych celów. Motywacja jest kluczową kwestią we współpracy z ludźmi i pomaga nam się odnaleźć w danym otoczeniu. Dodatkowo, motywując siebie, motywujemy też innych. Niektóre zadania wykonywane są efektywniej i lepiej, gdy pracujemy w grupie.

Warto próbować swoich sił w różnych miejscach pracy. Na początku nie muszą to być „ambitne” zawody, ale miejsca, w których nauczymy się współpracować w grupie oraz nabędziemy cechy, pożądane przez każdego pracodawcę - takie jak obowiązkowość oraz punktualność. Doświadczenie jest kluczową kwestią, którą kierują się pracodawcy w wyborze kandydatów.

E-nacja.pl

Zobacz również