|   | 

Pożyczki prywatne i pożyczki pozabankowe. Co wybrać?

Gdy nie jesteśmy w stanie wziąć pożyczki w banku lub jednej z instytucji pozabankowych, jednym z ostatnich rozwiązań okazuje się pożyczka prywatna. Warto mieć jednak na uwadze, że choć takie oferty brzmią aż nader kusząco, to nie zawsze oddają faktyczny stan rzeczy. Trzeba uważać na propozycje w stylu: pożyczka od zaraz z dojazdem pod dom, bez weryfikacji BIK, bez baz itd. O tyle, o ile w przypadku firm pozabankowych, których oferty są wystawiane na renomowanych portalach finansowych, wszelkie dane są raczej rzetelne, tak w przypadku pożyczek prywatnych wcale być nie muszą. W takim razie, czy rzeczywiście prywatne pozyczki to dobra alternatywa dla pożyczek pozabankowych?

O co chodzi z pożyczkami pozabankowymi?

Sporo osób, które posiadało w przeszłości problemy ze spłacaniem długów lub posiadają inne aktywne jeszcze zobowiązania finansowe, zastanawia się, czy mogą jeszcze wciąż pożyczkę. To samo pytanie dotyka osoby walczące z komornikiem, a także ludzi bezrobotnych lub bez konta w banku. We wszystkich tych przypadkach kredyt w tradycyjnym banku nie będzie możliwy, jednakże w przypadku pożyczek pozabankowych i prywatnych - już jak najbardziej.

Gdy rozglądamy się za ofertami pożyczek dla osób zadłużonych, najczęściej trafiamy na portale z propozycjami od firm pozabankowych. Oczywiście, mowa o chwilówkach, bo głównie takich form pożyczek udziela się osobom, które mają problemy ze zdolnością kredytową. Nie są to zabójczo wysokie kwoty, bo mowa o kilku tysiącach złotych, ale w niektórych sytuacjach nawet taki zastrzyk gotówki może być zbawienny. Co więcej, cały proces składania wniosku odbywa się online, a pieniądze mogą trafić na nasze konto w ciągu kilkunastu minut. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: https://pozyczka4you.pl/pozyczka-online-w-15-minut/.

Pożyczki prywatne - szansa i ryzyko

Jeśli spojrzymy na pożyczki prywatne pod kątem czysto technicznym, to zauważmy, że taka forma zobowiązania finansowego obarczona jest wyższym ryzykiem niż w przypadku innych produktów kredytowych. Wynika to z faktu, że dana osoba nie musi znać się na rynku, aby udzielić pożyczki. Ba! Może nawet próbować nas oszukać albo wprowadzić w błąd. Zdarza się także, że pożyczkodawca doskonale wie co robi i wykorzystuje naszą niewiedzę, aby na niej zarobić.

Dlatego też tak istotne w przypadku pożyczek prywatnych jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, która zabezpieczy nas przed naciągaczami. Pożyczki prywatne niosą ze sobą także szereg korzyści - często oferowane są naprawdę wysokie kwoty, oprocentowanie i wszelkie ewentualne opłaty uzgadniane są indywidualnie. Jeśli weźmiemy pożyczkę od znajomego, to warunki mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Artykuł partnera

E-nacja.pl

Zobacz również