|   | 

Czym jest auto detailing?

Dbanie o dobry stan swojego samochodu to ważne zadanie dla każdego kierowcy. Jeśli nie poświęcimy naszemu pojazdowi czasu, jazda nim nie będzie dla nas ani wygodna, ani nawet bezpieczna. Istnieje oczywiście kilka elementów samochodu, o które powinniśmy się troszczyć.

Oprócz dobrego stanu technicznego, ważne jest również zachowywanie czystości. Brudny samochód ani nie prezentuje się dobrze, ani nie zapewnia nam komfortu w czasie jazdy. Jeśli ktoś chce cieszyć się perfekcyjnie czystym i świeżym wnętrzem samochodu, auto detailing jest usługą idealną dla niego.

Auto detailing - profesjonalne czyszczenie samochodu

Auto detailing jest usługą, która w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Trudno jednak jest się temu dziwić - w wykonaniu specjalistów przynosi on doskonałe efekty. Mówiąc ogólnie, auto detailing polega na kompleksowym czyszczeniu samochodów.

Nie chodzi tu jedynie o usuwanie powierzchownych zabrudzeń. W ramach auto detailingu samochód jest czyszczony bardzo dokładnie, tak, aby w maksymalnym stopniu odświeżyć wszystkie jego elementy. Można powiedzieć, że po zakończeniu tych czynności pojazd jest jak nowy. Auto detailing może dotyczyć zarówno wnętrza samochodu, jak i jego zewnętrznych elementów.

Czyszczenie wnętrza samochodu

Kabina pasażerska każdego samochodu jest nieustannie narażona na mnóstwo zabrudzeń. Wsiadając do samochodu zwykle nie przykładamy większej uwagi do tego, jak wiele brudu z zewnątrz wnosimy do środka. Same dywaniki oraz podłoga w samochodzie brudzą się bardzo szybko. Auto detailing obejmuje zatem pranie dywaników oraz dokładne czyszczenie podłogi. Z równie dużą uwagą traktuje się tu fotele samochodowe, na które także nanosimy wiele zabrudzeń.

Podczas tych czynności z dużą uwagą traktuje się również tapicerkę samochodową. W wielkim stopniu wpływa ona na cały wygląd wnętrza, zatem nie można jej zaniedbywać. Stosuje się tu specjalne środki do prania oraz odświeżania tapicerki.

Po zakończeniu auto detailingu, wnętrze samochodu jest jak nowe. Można tu przy okazji zdecydować się na wiele różnych zapachów, które mają unosić się w naszym pojeździe.

Auto detailing - karoseria

W oczywisty sposób zewnętrzne elementy samochodu są jeszcze bardziej narażone na zabrudzenia. O ile możemy zrobić bardzo wiele, aby dbać o wnętrze samochodu i chronić je przed plamami, o tyle w przypadku karoserii jest to praktycznie niemożliwe. W czasie jazdy na samochodzie osadza się wiele zabrudzeń, pochodzących chociażby ze spalin innych samochodów. Ponadto na karoserię nieustannie działają czynniki atmosferyczne. Ujemne temperatury, deszcz czy śnieg, a z drugiej strony palące słońce - wszystko to może być bardzo szkodliwe dla lakieru.

Z tego powodu auto detailing karoserii polega nie tylko na dokładnym usunięciu wszystkich zabrudzeń. To również zastosowanie odpowiednich środków w celu dodatkowego zabezpieczenia karoserii przed takimi zagrożeniami. Niektóre lepsze firmy stosują tu środki tworzące specjalną powłokę na karoserii. Dzięki temu może ona przez znacznie dłuższy czas cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.

Środki do auto detailingu

Każdy sklep z kosmetykami i akcesoriami do auto detailingu  jest w stanie zaoferować szeroki wybór kosmetyków samochodowych. Sprawia to, że takim kompleksowym czyszczeniem swojego pojazdu każdy może zająć się samodzielnie, choć nie przyniesie to tak dobrych efektów, jak przy oddaniu go w ręce profesjonalistów. Dokładny auto detailing wymaga zastosowania nie tylko kosmetyków samochodowych, ale również profesjonalnego sprzętu piorącego. Warto zatem zainwestować od czasu do czasu w skorzystanie z usług prawdziwych fachowców w tej dziedzinie.

E-nacja.pl

Zobacz również