|   | 

Adaptacja akustyczna - co musimy o niej wiedzieć?

Wyposażając nowe pomieszczenie, niezależnie od tego, czy jest to nasza sypialnia, pomieszczenie biurowe, restauracja, czy domowe studio nagrań, myślimy przede wszystkim o tym, jak ma wyglądać dana przestrzeń. Wybieramy kolory ścian, meble, ozdoby. Bierzemy pod uwagę funkcje, jakie ma spełniać dane miejsce, ale często zapominamy o jednym ważnym czynniku, który może mieć wpływ właśnie na funkcjonalność. Takim elementem jest akustyka danej przestrzeni. Jedną z firm, która specjalizuje się w dostarczaniu usług audiowizualnych, jest firma Nautilus.

Z reguły nie zdajemy sobie sprawy, że zła akustyka pomieszczenia, a zwłaszcza przestrzeni użytkowej, może bardzo źle wpłynąć na nasze samopoczucie. W skrajnych przypadkach może to nawet prowadzić do zaburzeń snu i nerwic. Zbyt duże natężenie dźwięku może powodować bóle głowy, zmęczenie, wysoki poziom stresu. W przypadku przestrzeni biurowych jest to dość problematyczne, bo może wpłynąć na produktywność osób pracujących w danym pomieszczeniu. Nadmiar niepotrzebnych dźwięków może spowodować spadek koncentracji czy rozdrażnienie.

studio nagrań

Pomiary akustyczne

W takich momentach służy nam pomocą firma Nautilus. Jeżeli natomiast posiadamy w swoim domu studio nagrań, to także w tym przypadku Nautilus jest w stanie przeprowadzić odpowiednią adaptacje akustyczną, czy okablować dany obiekt. Niestety, akustyka jako dziedzina często jest pomijana przy aranżacji i adaptacji pomieszczeń. Przede wszystkim ważna jest funkcja danej przestrzeni. Inna akustyka powinna być w sali koncertowej, a zupełnie inna w biurze. Często zdarza się, że koncerty są organizowane w przestrzeniach o bardzo złej akustyce, co uniemożliwia odbiorcom delektowanie się twórczością ulubionych artystów. Dlatego zanim zorganizujemy przestrzeń należy dokonać swoistej wizji lokalnej. Pierwszym i podstawowym zadaniem jest dokonanie pomiarów akustycznych, które pozwolą na przeprowadzenie prawidłowej adaptacji akustycznej. W takich przypadkach wykwalifikowana kadra firmy Nautilus bierze też pod uwagę kształt pomieszczenia, wysokość czy powierzchnię, a nawet docelowy wystrój danego wnętrza.

"Akustyka pomieszczeń to bardzo niedoceniona, a czasami wręcz zaniedbana dziedzina. Dlatego właśnie naszą misją jest zapewnianie pomocy naszym klientom oraz dostarczycielom usług z branży audio" - Źródło: https://instalacje.nautilus.net.pl/uslugi/adaptacja-akustyczna/.

Jeżeli potrzebujemy wyciszyć pomieszczenie także możemy się zwrócić do firmy Nautilus. Specjaliści doradzą nam, jakie produkty wybrać: panele wygłuszające, maty wyciszające czy pianki.

Firma Nautilus zajmuje się zarówno pojedynczymi klientami, którzy chcą w swoich domach założyć system multiroom, jak również prowadzą obsługę sal koncertowych czy miejsc, gdzie mają się odbywać występy i koncerty. W takich sytuacjach brane są pod uwagę inne czynniki, jednak nadal wykonywane są akustyczne pomiary.

Dzięki usługom firmy nasze pomieszczenie zarówno biurowe, jak i w prywatnym domu, będzie bardziej przyjazne i przystosowane do użytku. Pracownicy firmy Nautilus nie tylko stworzą projekt wygłuszenia czy zaadaptowania domowego studia nagrań, ale także wykonają wszystkie prace i pomiary związane z akustyczną adaptacją pomieszczeń.

E-nacja.pl

Zobacz również