|   | 

Najlepsze prowadnice do szuflad w kuchni

Prowadnica jest niezbędna do funkcjonowania szuflad kuchennych. Ten podstawowy element montażowy pozwala na otwieranie i zamykanie szuflad. Szuflady kuchenne będą działać bez zarzutu i płynnie, jeśli wybierzemy odpowiednie prowadnice. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania lub domu. Przyjrzyjmy się, na co zwrócić uwagę przy wyborze prowadnic do szuflad.

Prowadnice do szuflad i ich rodzaje

Prowadnice meblowe do szuflad kuchennych to niezbędny element każdego systemu meblowego. Istnieje wiele rodzajów prowadnic. Są to:

Prowadnice rolkowe zwykłe

Prowadnice te montowane są do boków naszej szuflady. Ten typ prowadnicy wymaga pełnego korpusu szuflady. Szuflada powinna mieć taką samą długość jak prowadnica meblowa. Służy ona do zabezpieczenia szuflady przed wypadnięciem z szafki. Mają długą żywotność, ale nie należy ich zbytnio obciążać.

Prowadnice z łożyskami kulkowymi

Są mocne, trwałe i mogą przenosić duży ciężar. Można je zamontować poziomo pod korpusem szuflady, co jest bardzo przydatne w przypadku dużych szuflad. Dzięki tej prowadnicy można zoptymalizować funkcjonalność mebli.

Szuflady systemowe

Jest to najnowszy trend w meblarstwie. Szuflady systemowe nie wymagają pełnej konstrukcji szuflady z płyty meblowej. Wystarczy tylko dno szuflady. Są łatwe w montażu i użytkowaniu. Ułatwiają organizację rzeczy i poprawiają ergonomię korzystania z nich.

Szafki kuchenne

Jaki rodzaj prowadnicy wybrać?

W przypadku płytkich szuflad, w których musimy sięgnąć do pleców, idealnie sprawdzi się model z pełnym wysuwem. Z kolei głębsze szuflady wymagają mniejszego wysuwu. Jeśli przechowujemy większe przedmioty, najlepiej wybrać prowadnicę, która umożliwia pełny wysuw. Przy zakupie szuflady kuchennej warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak miękkie i ciche zamykanie. Prowadnice rolkowe są najbardziej popularne w przypadku szuflad kuchennych. Są niedrogie i łatwe w montażu.

Prowadnice do szuflady GTV

Prowadnice do szuflady Modern Slide GTV to idealne rozwiązanie do szafek drewnianych montowanych na dole. To okucie meblowe jest innowacyjne i pozwala na sprawne przesuwanie szuflady, jednocześnie świetnie się prezentując. Zamontowanie prowadnicy pod szufladą ukryje ją, jednocześnie eksponując naturalne piękno drewna. Prowadnica może być stosowana zarówno w standardowych szufladach, jak i tych z wysokim frontem. Zintegrowany soft-close zapewnia ciche i delikatne zamykanie szuflady. Zapobiega trzaskaniu szafki o jej boki.

GTV Modern Slide

GTV Modern Slide dostępny jest w dwóch wersjach: z częściowym lub pełnym wysuwem. Udźwig przy częściowym wysuwie wynosi do 25 kg, a przy pełnym wysuwie może utrzymać 35 kg. Prowadnice do szuflad GTV dostępne są w długościach nominalnych od 250 mm do 600 mm. Do ich wykonania użyto stali galwanizowanej. Są łatwe w montażu i charakteryzują się szybką realizacją. W zestawie znajduje się również sprzęgło, które pozwala na łatwe wpinanie i wypinanie szuflady. Modern Slide pozwala na regulację wysokości szuflady w zakresie +/- 3mm. Prowadnice Modern Slide przeznaczone są do montażu w miejscach, gdzie szerokość szuflady nie przekracza długości nominalnej prowadnicy.

E-nacja.pl

Zobacz również