|   | 

Stomatolog dziecięcy - bez bólu i strachu

Stomatolog, to specjalista, którego najczęściej odwiedzamy dosyć niechętnie. Często boimy się bólu spowodowanego zabiegami dentystycznymi. Jednak regularne wizyty w jego gabinecie naprawdę się opłacają. Szczególnie ważna jest opieka stomatologiczna u dzieci. Regularne wizyty u profesjonalisty nie tylko wyrabiają w naszych pociechach dobry nawyk dbania o zęby. Pozwolą również uniknąć poważnych problemów w jamie ustnej dziecka. Co składa się na opiekę stomatologiczną u najmłodszych? Jak wybrać dobrego stomatologa dziecięcego?

Dlaczego stomatologia dziecięca jest tak ważna?

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa oraz leczenie próchnicy w jej najwcześniej wykrytym stadium są niezwykle ważne. Zapobiegają one chorobom miazgi oraz przedwczesnej utracie zębów mlecznych, która może  prowadzić do powstawania wad zgryzu. Warto także pamiętać, że zadbanie o zęby dziecka od najmłodszych lat, będzie skutkować jego zdrowszym uzębieniem w dorosłym życiu. Zabierając dziecko na regularne wizyty, można uniknąć poważnych problemów z zębami. Dzięki temu wizyty są szybkie i bezbolesne.  W ofercie stomatologicznej dla pacjentów w tak zwanym wieku rozwojowym znajdują się między innymi:

  • profilaktyka fluorowa – czyli lakierowanie uzębienia mlecznego i stałego z użyciem tzw. lakierów fluorowych,
  • profilaktyka z zastosowaniem nanohydroksyapatytu jako alternatywy dla stosowania związków fluoru.
  • lakowanie bruzd i szczelin, zwłaszcza w młodych zębach stałych oraz mlecznych. Zabieg ten jest szczególnie wskazane w przypadku pierwszych stałych zębów trzonowych, tzw. “szóstek”.

dobry stomatolog

Dobry stomatolog dziecięcy

Często zdarza się tak, że na fotel stomatologa trafia dorosła osoba z dużymi zmianami w obrębie uzębienia. Nierzadko powodem wizyty jest już poważna zmiana, której towarzyszy nieznośny ból zęba. Wtedy specjalista często pyta, dlaczego pacjent pojawia się dopiero teraz. Niezwykle często okazuje się, że wizyty u dentysty bardzo źle kojarzą się pacjentowi jeszcze z czasów dzieciństwa. Nieprzyjemny lekarz lub bolesny zabieg mogą skutecznie odstraszyć młodego pacjenta i sprawić, że  w wieku dorosłym będzie on unikał wizyty u stomatologa. Jest to duży błąd, ponieważ takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do tego, że pacjent zgłosi się do dentysty z poważnym problemem. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby nie tylko regularnie zabierać swoje dziecko do stomatologa, ale również znaleźć specjalistę, którego nasza pociecha polubi. Nawet osobom dorosłym wizyta u dentysty kojarzy się niezbyt miło. U dzieci, dyskomfort i strach są o wiele silniejsze. Dobry stomatolog dziecięcy to przede wszystkim świetny specjalista, który potrafi wykonać zabieg sprawnie i bezboleśnie. Ważne jest również to, aby miał dobre podejście do swoich pacjentów. Jeżeli dziecko wyczuje życzliwość i miłą atmosferę, dużo lepiej zniesie zabieg i będzie chętniej chodzić na wizyty do stomatologa.

Centrum Stomatologii CDC

W ofercie Centrum Stomatologii CDC znajdziemy kompleksowe leczenie małych pacjentów, a także profilaktykę przeciwpróchnicową. Warto zaznaczyć, że stomatologia dziecięca w Centrum Stomatologii CDC odbywają się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, dzięki czemu najmłodsi pacjenci nie boją się ich, a w przyszłości równie chętnie będą kontynuować dbanie o stan swoich zębów. Regularne wizyty kontrolne w CDC sprawią, że dziecko nie będzie mieć problemów z zębami w dorosłym życiu, a także nauczy się odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki pełnej, kompleksowej diagnostyce wraz z leczeniem, Twoje dziecko bez bólu i strachu zyska piękny i zdrowy uśmiech.

E-nacja.pl

Zobacz również