|   | 

Auto detailing – co to jest?

Właściciele samochodów dobrze wiedzą, że dbanie o każdy element sprawi, że wóz będzie służył przez długie lata. Dlatego odwiedzają profesjonalne warsztaty samochodowe nie tylko w momencie awarii. Warto często robić przeglądy, wymieniać olej oraz dbać o karoserię naszego ukochanego pojazdu. Dlatego zostało stworzone pojęcie auto detailingu, czyli pielęgnacji samochodu. Czym dokładniej jest auto detailing i dlaczego warto zainwestować w tę metodę dbania o samochód?

Auto detailing – na czym polega?

Auto detailing jest procesem kompleksowego czyszczenia oraz renowacji karoserii samochodów oraz elementów wewnątrz auta. Obejmuje on między innymi czyszczenie elementów aluminiowych, metalowych, plastikowych oraz tapicerki, regenerację oraz zapobieganie zarysowaniom, które powstają na karoserii. Ma to na celu podniesienie walorów estetycznych oraz pomaga wpłynąć na przedłużenie żywotności. Dzięki temu możemy się cieszyć autem, które ma karoserię niczym lustro.

Detailing samochodów możemy podzielić na wewnętrzny oraz zewnętrzny. Przy dbaniu o karoserię bardzo ważne jest usunięcie wszystkich zabrudzeń i drobinek kurzu, które mogą zarysować powierzchnię blachy. Będzie to także polerowanie powłoki lakierniczej oraz konserwacja. A wszystko po to,  by osiągnąć taki efekt, jaki mają samochody w salonach. Jeżeli chcemy zacząć dbać o swoje cztery kółka, musimy zastosować odpowiednie kosmetyki.

kosmetyki do auto detailingu

Kosmetyki do auto detailingu – sklep Motogo

Sklep Motogo specjalizuje się w sprzedaży kosmetyków samochodowych, które pomogą nam osiągnąć efekt lustra. Warto tutaj zaznaczyć, że większość czynności związanych z auto detailingiem można wykonać samodzielnie przy użyciu odpowiednich preparatów. W sklepie internetowym Motogo możemy nabyć takie produkty jak pasty polerskie, maszyny do polerowania karoserii, glinki do lakieru, woski, powłoki ceramiczne oraz specjalne rękawice czy ściereczki z mikrofibry lub wełny. Korzystając ze specjalnych szmatek możemy być pewni, że nie zarysujemy swojego samochodu podczas napraw. Sklep Motogo jest nie tylko skarbnicą wszystkich potrzebnych produktów do auto detailingu. Profesjonalna i fachowa obsługa witryny internetowej chętnie doradzi oraz pomoże rozwiązać najróżniejsze problemy związane z pielęgnacją samochodu. Dzięki temu będziemy świadomi, jak krok po kroku woskować nasz pojazd lub jak korzystać z powłok ceramicznych. Musimy przy tym wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest regularne dbanie o blachę naszego samochodu. Jeżeli zatem marzymy o lśniącym lakierze, to warto dowiedzieć się, jak działają specjalne pianki czy preparaty typu quick detailer. Sprawdź ofertę sklepu na akcesoria do auto detailingu na sklep.motogo.pl >>

Dodatkowo korzystanie z serwisu detalicznego jest bardzo proste i intuicyjne. Menu jest bowiem podzielone na obszary, do których szukamy odpowiednich kosmetyków. Znajdziemy tutaj więc środki do pielęgnacji lakieru, felg i opon, szyb, metalu lub tworzyw sztucznych, jak również preparaty, które możemy użyć podczas dbania o komorę silnika, czy specjalne zestawy do lakieru na zimę oraz maszyny: polerki, szczoteczki oraz gąbki.

E-nacja.pl

Zobacz również