|   | 

Jak bezpiecznie odtruć się od alkoholu - detoks

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu, ale objawy odstawienia są na tyle łagodne, że nie wymagają leczenia szpitalnego, istnieją sposoby, aby bezpiecznie odtruć się z alkoholu w domu.

Chociaż nie zawsze jest to dobry pomysł, aby spróbować tego sam, z nadzorowanej opieki medycznej, jak nasz własny program detox domu, nie ma powodu, dlaczego nie można przezwyciężyć objawy uzależnienia bez konieczności uczęszczania do kliniki, wyciągając cię z Twojej strefy komfortu.

Nasz program daje Ci dostęp do całodobowego kontaktu z lekarzami, pielęgniarkami, terapeutami, dietetykami i innymi osobami, dzięki czemu otrzymasz porady i zachętę, których potrzebujesz, aby trzymać się planu detoksu.

Jednak osoby z łagodniejszymi formami uzależnienia od alkoholu mogą czuć się bezpiecznie przechodząc przez detoks w domu bez nadzoru, a dla tych osób, zebraliśmy przewodnik, czego można się spodziewać i jak najlepiej radzić sobie z objawami odstawienia.

Jak odtruć w domu od alkoholu

Pierwszą rzeczą, aby mieć świadomość, że objawy odstawienia mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Z tego powodu, to jest dobry pomysł, aby powoli zmniejszyć ilość pijesz, zamiast natychmiast odcięcia picia. Natychmiastowe odcięcie alkoholu może również powodować poważne objawy związane ze zdrowiem psychicznym, takie jak delirium tremens i halucynacje, więc tapering off powoli może pomóc zapobiec temu też.

Zmniejszy to również nasilenie objawów odstawiennych i ułatwi uniknięcie nawrotu choroby.

Podczas gdy możliwe jest przeprowadzenie detoksu w domu, uzyskanie profesjonalnej pomocy znacznie zwiększa Twoje szanse i gorąco polecamy zadzwonić do nas pod numer 0333 444 0315 w celu omówienia Twoich problemów i sprawdzenia, jak moglibyśmy Ci pomóc. Ważne jest, aby korzystać z ustalonych metod detoksykacji i planu detoksykacji, aby umożliwić Ci największe szanse na sukces.

Jeśli zastanawiasz się, jak przestać pić alkohol na własną rękę bezpiecznie, należy pamiętać, że objawy odstawienia mogą być śmiertelne, i nie bój się szukać pomocy medycznej, jeśli objawy stają się zbyt trudne do zniesienia, lub jeśli uważasz, że może nawrócić.

Detoks alkoholowy w domu

Jeśli planujesz odtruć się bezpiecznie od alkoholu w domu, radzimy zachować te proste wskazówki w celu ułatwienia doświadczenia na siebie:

Niech każdy wie, co robisz.

To jest bardzo trudne do rzeczywiście zrobić, zwłaszcza jeśli nie przyznał się do ludzi, że jesteś uzależniony od alkoholu. Ale wiesz, co mówią: "Pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest przyznanie, że masz problem".

To nie jest tylko puste powiedzenie, a to naprawdę robi różnicę.

W końcu, jeśli Twoi przyjaciele i bliscy wiedzą, że próbujesz się odtruć, mogą nie tylko uważać, aby nie sugerować Ci pójścia na drinka, ale także dodawać Ci otuchy i aktywnie próbować odwrócić Twoją uwagę.

Jeśli nikomu nie powiesz, ludzie będą zajmować się swoim codziennym życiem wokół Ciebie, co może obejmować dyskusję o pójściu na drinka lub zapraszanie Cię, co tylko utrudni sprawę.

Więcej na temat detoksu alkoholowego przeczytasz na http://pszczyna.terapia24h.pl/a,tctr

Oczywiście, jeśli powiesz komuś, że próbujesz się odtruć, a on i tak zaprosi cię na drinka, ta osoba albo sama jest alkoholikiem, albo nie traktuje cię poważnie - tak czy inaczej, prawdopodobnie najlepiej będzie unikać tej osoby przez cały okres zdrowienia.

Usuń cały alkohol z domu

Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest ciągła pokusa, a usunięcie wszystkich napojów z domu sprawia, że trochę trudniej jest pić, co może być wystarczającą pomocą w zapobieganiu nawrotom.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, jeśli planujesz zostać w domu na okres detoksykacji, możesz nawet dać swoją kartę bankową członkowi rodziny i powiedzieć mu, żeby nie pozwolił ci jej odzyskać, dopóki nie przejdziesz pełnego detoksykacji lub w przypadku (niezwiązanego z alkoholem) nagłego wypadku.

Jeśli ta osoba cię kocha i chce ci pomóc, to sprawi, że będzie ci jeszcze trudniej po prostu pójść i kupić więcej alkoholu, a ty możesz po prostu poczuć się zawstydzony na tyle, by nie pytać o to w ogóle.

Nie rób żadnych planów

Oczywiste jest, że powinieneś wyczyścić swój kalendarz z wszelkich planów towarzyskich, które mogą zachęcić cię do picia lub doprowadzić do kontaktu z ludźmi, z którymi często pijesz.

Dobrze jest też, jeśli to możliwe, usunąć wszystkie inne zobowiązania, w tym te dotyczące pracy. Odstawienie alkoholu ma poważny wpływ na koncentrację i skupienie, więc i tak nie będziesz w stanie pracować najlepiej, a wzięcie wolnego czasu pozwoli Ci skupić się całkowicie na powrocie do zdrowia i wykonywanym zadaniu.

Zadbaj o swoje odżywianie

Odstawienie alkoholu i detoksykacji mają poważny wpływ na nasz apetyt, i jako takie, może nie czuć się jak jedzenie w ogóle na ten okres. Odżywianie jest ogromną częścią odzysku jednak, i należy zrobić wszystko, aby upewnić się, że organizm dostaje to, czego potrzebuje. Naturalne rozwiązania w zakresie detoksykacji są zawsze najlepszym sposobem na przywrócenie organizmu do stanu sprzed uzależnienia.

Kluczowe punkty, o których należy pamiętać to:

  • Nawodnienie jest kluczowe dla ogólnego stanu zdrowia i pomoże zwalczyć bóle głowy i wahania nastroju. Podczas odstawienia będziesz się również bardzo pocić, co sprawia, że picie wody ma kluczowe znaczenie. Poza wodą, napoje izotoniczne i saszetki z lekami na odwodnienie mogą pomóc Ci odzyskać ważne sole i minerały.
  • Zrównoważona dieta jest konieczna, ponieważ apetyt będzie zaburzony. Jeśli masz trudności z jedzeniem, ważne jest, aby upewnić się, że to, co jesz, jest wartościowe i pomocne. Zróżnicowana dieta bogata w pełnowartościowe pokarmy i całkowicie pozbawiona śmieci oraz rzeczy, które są nadmiernie słone, cukrowe lub tłuste, jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Suplementy są również świetnym pomysłem i mogą być sposobem na dostarczenie organizmowi tego, czego potrzebuje, kiedy czujesz mdłości i masz problemy z jedzeniem. Długotrwałe spożywanie alkoholu niszczy w organizmie zapas witamin, zwłaszcza witaminy B i C, więc multiwitamina lub oddzielne tabletki z witaminami B i C przejdą długą drogę.

Jak odstawić alkohol w domu

Tapering off alkoholu jest bardzo trudne, gdy jesteś uzależniony, ale jeśli chcesz odtruć się w domu to świetny pomysł i może oznaczać, że gdy nadejdzie czas, aby zatrzymać się całkowicie, twoje ciało jest przyzwyczajone do mniej alkoholu, a zatem objawy odstawienia będą zmniejszone.

Zalecamy również picie piwa i cydru podczas tego etapu, w przeciwieństwie do wina lub napojów alkoholowych, ponieważ łatwo jest sprawić, że "jeden kieliszek wina" będzie ogromnym kieliszkiem lub "jedna wódka z colą" będzie 80% wódki.

Z piwem i cydrem, "jeden drink" jest zazwyczaj "jednym drinkiem", co pomaga w zmuszeniu cię do trzymania się harmonogramu taperingu.

Zalecamy również picie tych piw tak rozłożone w ciągu dnia, jak to możliwe, ponieważ może to być kuszące, aby zapisać je, a następnie binge na nich wszystkich w tym samym czasie, co oznacza, że pozostają przyzwyczajeni do posiadania większych ilości alkoholu w organizmie, a także wpływa na ocenę, co może wykoleić cały detox.

E-nacja.pl

Zobacz również