|   | 

Masaż – najlepszy sposób na relaks nie tylko dla pań

Jeszcze jakiś czas temu wizyty w salonach SPA były jedynie kobiecą domeną. Jednak czasy się zmieniły i coraz więcej mężczyzn korzysta z oferty salonów kosmetycznych. Do jednych z najczęściej wybieranych przez nich zabiegów można zaliczyć masaże. Nie od dziś wiadomo, że jest to świetny sposób na relaks po dniu spędzonym w biurze czy treningu na siłowni.

Wiele godzin spędzonych za biurkiem, stres związany z pracą czy intensywne treningi siłowe mogą prowadzić do przemęczenia. To główne powody, dla których mężczyźni korzystają z różnorodnych zabiegów w salonach SPA. W dzisiejszych czasach obecność mężczyzny na zabiegu kosmetycznym już nikogo nie dziwi. Panowie coraz chętniej korzystają z masaży. Regularne korzystanie z zabiegów redukuje zmęczenie i stres, a przede wszystkim pozwala na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Istnieje wiele rodzajów masaży. Do jednego z najbardziej popularnych należy masaż klasyczny. Masażysta rozpoczyna zabieg od stóp i kolistymi ruchami przesuwa się przez nogi, pośladki i plecy do karku. W czasie zabiegu terapeuta wykonuje rytmiczne, zdecydowane ruchy z użyciem intensywnego nacisku. Właśnie ze względu na ten nacisk masaż klasyczny polecany jest mężczyznom, którzy pierwsze spotkanie z zabiegiem mają już za sobą i ich ciało jest na niego przygotowane. To także propozycja dla panów, którzy często ćwiczą. Masaż klasyczny doskonale rozluźnia napięte po treningu mięśnie.

Dla tych, którzy preferują delikatniejszą formę, polecany jest masaż relaksacyjny. Jest on dużo mniej intensywny. Celem tego zabiegu jest przede wszystkim rozluźnienie ciała. Wykonywany pod koniec tygodnia pracy lub w czasie weekendu pozwala uwolnić się od spraw biurowych i na chwilę zapomnieć o obowiązkach. Weekendowa regeneracja sił pozwoli wrócić do pracy z jeszcze większą energią do działania i pobudzi kreatywność w rozwiązywaniu zadań.

Inną alternatywą jest masaż gorącymi kamieniami - to jedna z nowości w salonach SPA. – W czasie zabiegu używamy gorących, bazaltowych kamieni wulkanicznych, które poprzez wieloletnią obróbkę morskimi falami mogą zostać użyte do celów terapeutycznych – mówi specjalista z Instytutu Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka –  Ten typ masażu jest bardzo popularny w Indiach czy Tajlandii. W czasie zabiegu chcemy na chwilę przenieść naszych klientów do tych rajskich miejsc, dlatego odbywa się on w specjalnej aranżacji świec i muzyki relaksacyjnej. Jest to masaż wyjątkowo odprężający, dlatego polecamy go wszystkim przepracowanym panom – dodaje.

Różne rodzaje masaży to tylko niektóre zabiegi, z których panowie mogą skorzystać w salonach kosmetycznych czy SPA. Obecnie wiele salonów ma w swojej ofercie specjalne przygotowane zabiegi dla Panów, które nie tylko odprężą po ciężkim dniu, ale także rewitalizują i nawilżą zmęczoną skórę.

 – W naszym Instytucie mamy wiele zabiegów pielęgnacyjnych przygotowanych specjalnie dla mężczyzn – mówi specjalista z Instytutu Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka. Największym jednak zainteresowaniem cieszy się zabieg nawilżająco- łagodzący, który łagodzi wszystkie podrażnienia i pozostawia skórę miękką i gładką – dodaje. 

Źródło: www.newseria.pl

E-nacja.pl

Zobacz również