|   | 

Duży biust – duży kłopot?

Zabieg zmniejszania piersiZabieg zmniejszania piersi to zabieg, który nie jest tylko i wyłącznie zabiegiem estetycznym. Zbyt obfity biust jest często przyczyną problemów zdrowotnych oraz dolegliwości bólowych. Lekarze zawsze zachęcają, aby kobiety wcześniej porozmawiały ze swoim partnerem. Jest to istotne, ponieważ dzięki wspólnej rozmowie pacjentka może zapewnić sobie wsparcie bliskiej osoby. Sam zabieg to przecież duża zmiana, której efekty nie sposób przewidzieć w 100% procentach.

Wybór placówki medycznej

Kobieta, która zdecyduje się na zabieg może wybrać placówkę, w której zostanie on przeprowadzony. W prywatnych klinikach chirurgii estetycznej skierowanie od lekarza nie jest potrzebne. Średni koszt operacji przeprowadzonej na obydwu piersiach oscyluje w granicach 15-17 tys. zł. Jeśli sama operacja jest niezbędna ze względów zdrowotnych, to jest ona refundowana przez NFZ (więcej o popularnych zabiegach medycznych na stronie: 4healthtravel.com).

operacja zmniejszania biustu

Skierowanie do szpitala może wystawić każdy specjalista. Czas oczekiwania na zabieg różni się w każdej z placówek medycznych. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie skutki dla zdrowia może mieć zbyt obfity biust. Przede wszystkim jest to nadmierne obciążenie dla klatki piersiowej, które może spowodować zwyrodnienie kręgosłupa, do tego dochodzą także bóle pleców i ramion, co uniemożliwia swobodne poruszanie się. W okresie letnim zbyt obfity biust powoduje odparzenia oraz konieczność ciągłej kontroli pocenia się.

Panie z dużym biustem często mają także problem z zakupem odpowiednio dobranej bielizny, szczególnie gdy piersi nie są symetryczne.

Pacjentki, które decydują się na zmniejszenie piersi są to w większości osoby, które urodziły i wykarmiły dzieci. Ale nie tylko - do lekarzy medycyny estetycznej zgłaszają się również starsze i bardzo młode kobiety, którym duże piersi przeszkadzają w utrzymaniu odpowiedniej wagi ciała i prawidłowej sylwetki.

Przed zabiegiem

Decyzję o zakwalifikowaniu do zabiegu podejmuje anestezjolog po wcześniejszym wykonaniu niezbędnych badań. Konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych, RTG klatki piersiowej, a także USG piersi. Do odbycia operacji kwalifikuje się każda kobieta, której ogólny stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. Przed samym zabiegiem pacjentka dostaje listę ziół, leków oraz suplementów diety, których nie powinna stosować (więcej informacji dotyczących zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz na: klinikamurano.com).

Przebieg operacji

W trakcie zabiegu pacjentka poddana jest znieczuleniu ogólnemu, a sam zabieg trwa ok 4 godzin. Lekarz decyduje o wyborze techniki operacyjnej biorąc pod uwagę skalę redukcji piersi. W początkowej fazie zabiegu lekarz wykonuje pomiary i zaznaczenia. W trakcie operacji usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej a także część gruczołu piersiowego oraz samą brodawkę.

Po zabiegu

zbyt duże piersiNastępnego dnia po operacji pacjentka może już wyjść do domu, tego dnia zmieniany jest także opatrunek.

Same dolegliwości bólowe mijają po kilku dniach od zabiegu. W przypadku zabiegu zmniejszania piersi w większości stosuje się szwy rozpuszczalne, dlatego też w późniejszym czasie nie wymagają one usuwania.

 Przez 6 tygodni po zabiegu pacjentka powinna korzystać ze specjalnego stanika. Po miesiącu lekarz najczęściej zaleca stosowanie kremów silikonowych na blizny. Do pełni zdrowia pacjentka dochodzi najczęściej po dwóch miesiącach. W tym czasie nie może uprawiać sportu oraz prowadzić oszczędny tryb życia.

Niezwykle ważną kwestią jest, aby przez 3 miesiące od zabiegu nie opalać się, gdyż opalanie nawet w kostiumie kąpielowym mogłoby spowodować powstanie przerośniętych blizn.

Efekty

Finalny efekt jest tak naprawdę widoczny dopiero po 6 miesiącach od zabiegu. W zależności od wykonanej redukcji blizny mogą być duże, ale jeśli pacjentka zastosuje się w pełni do zaleceń lekarza ich widoczność będzie zredukowana do minimum.

E-nacja.pl

Zobacz również