|   | 

Płytki marmuropodobne

Poszukujesz płytek w stylu klasycznym, które mają służyć przez wiele kolejnych lat? W takim razie warto zastanowić się nad płytkami z materiału imitującego marmur. Jest to niewątpliwie elegancki, jak i klasyczny surowiec, który nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego stylu oraz ubogaca każde wnętrze. Zauważalne na płytkach przebiegające żyłki wprowadzają do pomieszczenia pewnego rodzaju dynamiki, która uatrakcyjnia całe wnętrze.

Płytki imitujące marmur do łazienki

Współcześni projektanci wciąż inspirują się klasycznym marmurem. Jest to ponadczasowy surowiec, który w wielu przypadkach jest wręcz niezastąpiony.

Marmur sam w sobie od zawsze był namiastką luksusu, bogactwa, a przy tym wszystkim niebywałej elegancji. W sklepie internetowym Carrea.pl można znaleźć wiele odmian płytek w imitacji marmuru o różnych wymiarach, wzorach, fakturach oraz kolorach. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem wydają się płytki przypominające marmur z dodatkowym połyskiem. Pozwala to zwiększyć optycznie docelowe pomieszczenie, przez co nabierze ono ekskluzywnego charakteru.

Łazienka z płytkami marmuropodobnymi od stóp do głów

Nie bez przyczyny marmur jest popularnym oraz często wykorzystywanym surowcem w łazience. Do tej pory klienci często wybierali płytki w odcieniach bieli, szarości czy też imitujących kolory drewna. Jednak wielu osobom taki wystrój się po prostu przejadł, przez co obecnie zdecydowanie lukratywniejszą opcją wydają się nowoczesne płytki imitujące marmur.

Marmur w łazience można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Najczęściej stosuje się marmurowe blaty, dodatki z marmuru czy też tapety przypominające marmur. Jednak zdecydowanym hitem są płytki imitujące kamień marmurowy. Dzięki nim w łatwy i tani sposób możemy uzyskać rzeczywisty wygląd marmuru. Jednak do pełni wymarzonego efektu należy odpowiednio dobrać ilość oraz liczbę marmurowego wystroju w pomieszczeniu. W celu uzyskania luksusowego oraz eleganckiego stylu, warto wyłożyć nawet całą powierzchnię płytkami. Natomiast to wszystko można dopełnić wieloma złotymi dodatkami np. armaturą, a także oświetleniem. Jeśli pomieszczenie łazienki jest odpowiednio duże, to taka stylizacja z pewnością okaże się trafna. Jeśli chcemy jednak uzyskać nieco bardziej wyważony styl w łazience, to warto wybrać płytki imitujące marmur w bardziej matowym stylu.

Marmur w nowoczesnym wydaniu i wielu kolorach

Przeglądając projekty łazienek, w których wykorzystano płytki imitujące marmur, można zauważyć coraz większą dowolność w dopasowywaniu całej reszty. Nierzadko płytki przypominające marmur są wykorzystane wraz z armaturą w kolorze czerni oraz wieloma różnymi tapetami. Co więcej, omawiane płytki świetnie prezentują się również, gdy zestawi się je z nieco bardziej agresywnym oraz mocniejszym kolorem, jak właśnie czerń czy też róż. Coraz częściej spotyka się również połączenie białych płytek a marmurowym wykończeniem. Jeśli zależy nam na stworzeniu łazienki w stylu glamour bądź w stylu nowojorskim, to z pewnością w prosty sposób można uzyskać taki efekt.

https://modnalazienka.pl/category/marmur-50

E-nacja.pl

Zobacz również