|   | 

Wybierz prestiżowy hotel biznesowy i wzmocnij swój wizerunek!

Już niebawem będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję odnośnie tego, jaki hotel biznesowy wybierzesz dla przedstawicieli firm, z którymi podejmiesz rozmowy w celu podjęcia współpracy? Przemyśl tę kwestię tak dokładnie jak to tylko możliwe, gdyż jest to sprawą być, albo nie być Twojego dobrego wizerunku w oczach kontrahentów. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby hotel spełnił oczekiwania wszystkich gości. 

Zweryfikuj lokalizację

Dogodne umiejscowienie hotelu biznesowego to pierwszy krok w stronę sukcesu planowanego przedsięwzięcia. Jeśli postawisz na hotel położony na obrzeżach miasta, zapewne przedsiębiorcy będą mieli ogromny problem z szybkim dotarciem na miejsce. Znacznie lepsze rozwiązanie stanowi zwykle wybór hotelu zlokalizowanego w samym centrum. Pamiętaj jednak o tym, aby najbliższa okolica spełniała wysokie normy pod względem estetyki. Nic tak nie psuje bowiem efektu jak widok brudnych ulic i zniszczonych, zaniedbanych budynków za oknem. 

Na szczęście właściciele każdego eleganckiego hotelu biznesowego dbają o to, aby zewnętrzne obejście było czyste oraz budzące odczucia harmonii. Standardem w wartych Twojej uwagi miejscach są więc zadbane trawniki, ogrody pełne kolorowych kwiatów, krzewy oraz piękne oczka wodne. 

Ekspert portalu rekomenduje: Conrad - prestiżowy hotel biznesowy

Sprawdź jakość obsługi 

Odwiedzający hotel biznesmeni swoją satysfakcję z pobytu uzależnią zapewne w ogromnym stopniu od tego, jaką jakością będzie cechować się hotelowa obsługa. Ważne jest przede wszystkim pierwsze wrażenie, dlatego upewnij się zawczasu, czy pracownicy obsługi na recepcji są życzliwi, pomocni i wykazują odpowiednio wysoki poziom kultury osobistej. Nie wystarczy jedynie rozmowa telefoniczna. Koniecznie przed podpisaniem ostatecznej umowy z hotelem, udaj się wcześniej na miejsce i dokładnie przyjrzyj pracy recepcjonistek. 

Równie ważna jest także jakość obsługi kelnerskiej. Najbardziej prestiżowe hotele biznesowe kładą duży nacisk na ich szkolenia, tak aby byli w stanie sprostać bardzo wysokim przecież wymaganiom przedstawicieli firm. 

hotel biznesowy

Wyposażenie musi spełniać standardy 

Organizując spotkania biznesowe, na pewno będziesz potrzebował profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej oraz właściwie zaaranżowanych kącików dla indywidualnych negocjacji. Przestrzenie tego typu powinny koniecznie posiadać dostęp do darmowego Internetu Wi-fi. Hotel wymagający dodatkowych opłat z tego tytułu na pewno nie ma nic wspólnego z nowoczesnym podejściem. Równie istotna jest także obecność co najmniej dwóch wysokiej klasy rzutników, na wypadek niespodziewanej awarii w trakcie prezentacji. W hotelu biznesowym nie może także zabraknąć designerskich mebli oraz komfortowych foteli. 

Czas to pieniądz – zwłaszcza w biznesie

To słynne powiedzenie jest wyjątkowo adekwatne w trakcie pobytu przedsiębiorcy w hotelu biznesowym. Wówczas jest on na tyle skoncentrowany na poszukiwaniu możliwości nawiązania cennej współpracy, że nie ma czasu na zbędne czynności, takie jak prasowanie, pranie czy zmywanie. Obsługa hotelu powinna więc całkowicie odciążyć gości od tego typu żmudnych obowiązków. 

Zasłużony wypoczynek po trudnych negocjacjach 

Po zakończeniu długich konferencji oraz pełnych napięcia negocjacji, każdy przedsiębiorca marzy tylko o chwilach błogiego relaksu. Hotel biznesowy, któremu warto zaufać, musi więc zapewniać taką możliwość. Warto zainteresować się chociażby tego typu dodatkowymi elementami oferty jak:
1. jacuzzi,
2. sauna,
3. siłownia lub sala fitness,
4. grota solna,
5. stoły do tenisa stołowego,
6. korty do squasha,
7. masaże relaksacyjne,
8. bilard,
9. basen,
10. salon gier.

Podsumowanie 

Nie odkładaj więc decyzji o wyborze hotelu biznesowego na ostatnią chwilę. Może się wtedy okazać, że tak naprawdę zostaną Ci tylko najmniej korzystne oferty, niedostosowane do specyficznych potrzeb przedsiębiorców. Wywrzyj na wszystkich kontrahentach pozytywne wrażenie i wzmocnij swój wizerunek jako godnego zaufania partnera w interesach. Postaw na w pełni wyposażony hotel w dogodnej lokalizacji, w którym komfortowy pobyt będzie sprzyjał nawiązywaniu partnerskiej współpracy.

E-nacja.pl

Zobacz również