|   | 

Urządź mieszkanie w nowojorskim stylu!

Nowy Jork, czyli „miasto, które nigdy nie śpi”, zachwyca swoją różnorodnością i bogactwem kultur, smaków, języków. Jest to metropolia o wielu obliczach. Styl nowojorski zainspirowany został różnymi kulturami. Nie musimy mieszkać w Nowym Jorku, żeby wprowadzić w swoje cztery ściany powiew Manhattanu. Wystarczy kilka dodatków, które sprawią, że wnętrze nabierze amerykańskiego charakteru.

Zawsze podobały Ci się mieszkania rodem ze „Śniadania u Tiffany’ego”, z „Przyjaciół” lub „Seksu w wielkim mieście”? Teraz możesz urządzić je według stylu, podpatrzonego w ulubionym serialu czy filmie.

Prosto i efektownie

Dlaczego nowojorskie wnętrza zawsze wyglądają nowatorsko, elegancko i oryginalnie? Odpowiedź znajdziesz w minimalizmie, symetrii i klasycznych formach. Neutralne kolory, subtelne kształty, wykończenia wykonane z wielką precyzją to znaki rozpoznawcze Manhattanu.

Jednak najważniejszym wyznacznikiem nowojorskiej aranżacji są geometryczne desenie, które mogą być łączone w różny sposób. Różnorodność kolorów i wzorów najlepiej uwidoczni się na tapetach, poduszkach, kocach, tworząc oryginalne i niepowtarzalne zestawienia.

Różnorodność nie może być kojarzona z kiczem i należy być ostrożnym w mieszaniu ze sobą kultur, które mogą do siebie nie pasować. Najlepiej znaleźć w różnych stylach cechy wspólne i je wyeksponować. Dodatki i akcesoria muszą być dopasowane do koloru ścian i mebli.

W nowojorskich wnętrzach istotnym surowcem jest drewno. Dobrze wykończone drzwi, okna, nawet listwy przypodłogowe, mogą tworzyć ciekawe i piękne dekoracje.

Manhattan w Twoim domu

W stolicy świata dominują kolory: biały, czarny, szary, beżowy i taupe. Styl nowojorski cechuje się też zamiłowaniem do dużej przestrzeni. Sprawdza się on nie tylko w ogromnych apartamentach, ale również w małych mieszkaniach, ponieważ powiększa je optycznie. Taki efekt można również uzyskać, kupując odpowiednie meble na wysokich nogach (np. sofy, fotele), które odsłonią podłogę i przez to pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Do salonu, stylizowanego na nowojorski warto wprowadzić stoliki i konsole o delikatnych kształtach. Nie można zapomnieć o szykownych dodatkach, czyli lampach, modnych poduszkach, ozdobnych świecznikach i wazonach.

mieszkanie w Nowym Jorku

Stolica świata

Dzięki wielokulturowości miasta, w nowojorskie wnętrza są wprowadzone style z rożnych stron świata. Niejednorodny charakter mieszkania jest przejawem wielu kultur, które przewijają się ulicami Nowego Jorku. Dlatego jego wnętrza, mają niepowtarzalną duszę, która łączy w sobie cechy: art deco, vintage, etno oraz orientalne i nowoczesne akcenty. Trzeba być uważnym w aranżowaniu wnętrza, żeby stworzone przez nas kompozycje nie były chaotyczne i tandetne, ale harmonijne i gustowne.

Światła i lustra

Bardzo ważne w urządzaniu nowojorskiego (i nie tylko) mieszkania jest oświetlenie. Nowoczesne halogeny komponują się z ekskluzywnymi żyrandolami. Ozdobne lampy są w każdym zakątku, począwszy od konsoli w salonie do szafek nocnych czy komód łazienkowych. Oświetlenie tworzy specyficzny nastrój, który podkreśla wyjątkowość naszego apartamentu.

Następnymi istotnymi elementami w aranżacji wnętrz są lustra i fotografie. Bardzo popularne jest lakierowanie na wysoki połysk mebli, aby uzyskać lustrzany efekt. Antyczne dodatki najlepiej ze sobą parować (np. takie same ramy luster i obicia foteli), aby zachować proporcje i równowagę w doborze akcesoriów. W pomieszczeniach, zwłaszcza w kuchni i łazience, królują czerń i biel. Art deco to główny motyw nowojorskiego mieszkania.

Wnętrza Nowego Jorku są odbiciem stylu życia nowojorczyków. Jest to najbardziej zauważalne w ich sposobie ubierania - ich stroje są wyważone, łączą w sobie komfort i elegancję. Wprowadź do swojego życia nowojorską harmonię!

E-nacja.pl

Zobacz również