|   | 

Siedem wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości swojego architekta

Zlikwiduj ryzyko zatargów z architektem podczas budowy lub remontu

Ludzie zapominają, że architekci nie tylko zapewniają dobry projekt, ale mogą również zaoszczędzić pieniądze i poprowadzić Cię przez proces budowy na każdym kroku. Mają bogate doświadczenie, z którego możesz skorzystać. Ale remont domu to skomplikowany proces i istnieje wiele sposobów, w jaki relacje robocze mogą się wykoleić. Oto siedem wskazówek, jak uniknąć popełniania klasycznych błędów i jak najlepiej wykorzystać możliwości swojego architekta.

Upewnij się, że macie takie same preferencje stylistyczne

Po pierwsze, musisz się upewnić, że zatrudniasz właściwą osobę lub firmę do swojego projektu. Architekci mają różne style, od tradycyjnego do współczesnego i wszystko pomiędzy. Istotne jest, aby ktokolwiek, kogo wybierzesz, podzielał Twoje preferencje stylistyczne, w przeciwnym razie będziesz miał pod górkę próbując pogodzić swoje odmienne punkty widzenia. Spędź czas na badaniu różnych firm, spójrz na pracę na ich stronach internetowych. Portale społecznościowe, takie jak Instagram, Pinterest i Houzz są również fantastycznymi zasobami do zapoznania się z pracą różnych firm. Sprawdź katalog firm i usług na https://nabemowie.pl/firmy.

Bądź szczery w kwestii tego, ile chcesz wydać

Bądź szczery ze swoim architektem w kwestii tego, czego chcesz i, co ważniejsze, jaki jest Twój budżet. Może Ci się wydawać, że utrzymanie budżetu w tajemnicy pozwoli Ci ograniczyć koszty, ale aby najlepiej Ci doradzić, Twój architekt musi dokładnie wiedzieć, ile masz do wydania. Może on doradzić, co będzie stanowiło wartość dodaną, a co nie. Będzie również w stanie powiedzieć, gdzie warto wydać na elementy konstrukcyjne, a gdzie można zmniejszyć wydatki, np. na wykończenia itp. Może się okazać, że twoje fundusze nie rozciągają się tak daleko, jak twoje oczekiwania. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest brak pieniędzy w połowie drogi lub odkrycie na późnym etapie projektu, że gdyby Twój architekt wiedział, że masz dodatkowe fundusze, podjąłby inne decyzje.

Zaufaj architektowi w podejmowaniu decyzji

Dobry architekt Bemowo, który ma doświadczenie w projektowaniu domów, pomoże Ci wyłowić pomysły i konstruktywnie zakwestionuje Twój sposób myślenia. Oprzyj się pokusie szukania zbyt wielu opinii. Nie tylko zbyt wiele punktów widzenia sprawi, że poczujesz się całkowicie zdezorientowany, ale także podważysz pozycję architekta i zaryzykujesz zniszczenie relacji roboczych.

architekt

Jasno określ, czego chcesz

Znasz swój dom i na pewno masz pomysły, jak chcesz go zmienić. Istotne jest, abyś przekazał je swojemu architektowi, aby naprawdę zrozumiał, jaka jest Twoja wizja i mógł zaproponować rozwiązanie, które najlepiej Ci odpowiada. Im więcej informacji umieścisz w swoim briefie, tym lepszy będzie rezultat. Książki pomysłów lub albumy są fantastycznym sposobem na dzielenie się przemyśleniami i są pomocne w próbie opisania Twojej wizji.

Niezależnie od tego, czy jest to większa kuchnia, abyś mógł więcej zabawiać, czy dodatkowa sypialnia, ważne jest, abyś miał jasność co do swojego celu końcowego. Nie przejmuj się zbytnio krokami, które trzeba wykonać, aby osiągnąć cel. Twój architekt pomoże Ci je wykonać.

Bądź zdecydowany

Najgorsze, co możesz zrobić, to zacząć się zastanawiać i zmieniać zdanie. Wprowadzanie zmian w trakcie całego procesu projektowania i budowy to przepis na katastrofę. Nie tylko będzie to kosztować czas i pieniądze, ale będzie to naprawdę nadwyrężyć relacje. Istotne jest, aby po podpisaniu projektu przejść pewnie do następnego etapu.

Podejmowanie decyzji bez informowania architekta

Niezwykle ważne jest, aby Twój architekt miał jasny obraz tego, co dzieje się w trakcie realizacji projektu. Nawet jeśli decyzje dotyczą spraw, za które architekt nie jest bezpośrednio odpowiedzialny lub w które nie jest zaangażowany, ważne jest, aby był w pełni poinformowany. Wszystkie decyzje mogą mieć wpływ na inne elementy projektu. Na przykład, jeśli wybierasz określone wykończenia lub wyposażenie, czas realizacji lub wymagania dotyczące montażu mogą nie pasować do harmonogramu projektu, więc konieczne będzie wprowadzenie korekt do harmonogramu lub budżetu.

Zatrudnij kogoś, z kim można się dogadać

Jest to prawdopodobnie najważniejsza rada ze wszystkich. Pełnowymiarowy remont domu i rozszerzenie może trwać do dwóch lat od dnia mianowania architekta do dnia, kiedy przenieść się z powrotem do domu. Będziesz komunikować się na bieżąco w tym czasie, więc ważne jest przede wszystkim, że masz się dogadać z osobą, którą wybrałeś do pracy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na https://nabemowie.pl/

E-nacja.pl

Zobacz również