|   | 

Płytki kuchenne na ścianę - Jakie płytki do kuchni wybrać?

Płytki ceramiczne to sprawdzony materiał, który nadal jest bardzo popularny na kuchenne ściany. Możesz dopasować płytki do każdego rodzaju wystroju kuchni dzięki dużej różnorodności dostępnych kolorów i wzorów.

Układanie płytek ceramicznych to najpopularniejszy sposób na wykończenie ściany pomiędzy meblami kuchennymi. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ płytki są łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe. Glazura jest również odporna na wilgoć, zabrudzenia kuchenne, wysokie temperatury i upały. Jest też stosunkowo niedroga. Obecnie modne są zarówno małe kwadratowe płytki patchwork, jak i płytki wielkoformatowe.

Płytki ceramiczne do kuchnii na ścianę

Płytki ceramiczne są odporne zarówno na wysoką temperaturę, jak i na wilgoć. Ze względu na swoje walory użytkowe często umieszczane są pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. W zależności od naszych upodobań możemy wybierać spośród tradycyjnych rozmiarów, płytek wielkoformatowych lub małych, uroczych mozaik.

Płytki kamienne na ścianę w kuchni

W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe płytki o gładkiej, jednolitej powierzchni. W rustykalnej kuchni świetnie będą wyglądać małe, kwadratowe płytki, których krawędzie wyglądają jak wyszczerbione szkliwo. Płytki mozaikowe z brokatową fugą to propozycja dla tych, którzy kochają glamour.

Płytki ścienne z cegły

W kolekcji Artworks znajdziemy czarne, prostokątne płytki. Płytki te zostały zainspirowane płytkami użytymi do dekoracji paryskiego metra w 1903 roku. Art De Vivre

Generalnie płytki układa się poziomo. Dzięki temu lepiej się prezentują i poprawiają proporcje optyczne wnętrza. Dostępne są setki wzorów i kolorów płytek, więc nie brakuje opcji dla każdego rodzaju kuchni.

Więcej na temat płytek kuchennych, płytek łazienkowych czy porady dotyczące aranżacji wnętrz znajdziesz na http://domoinfo.pl/

Płytki kuchenne

Płytki na ścianę mozaikowe

Do aranżacji drobnych elementów warto zatrudnić fachowca. Doświadczony fachowiec powinien poradzić sobie z mozaikami w większych formatach (elementy układane są na mniejszych lub większych plastrach).

Płytki do kuchni patchwork

Nie trzeba kupować kilkudziesięciu płytek, aby zrobić w domu patchworkową ścianę. Producenci sprzedają gotowe kolaże. Na jednej płytce można znaleźć od 4 do 16 wzorów. Patchwork nie jest dla wszystkich. Osoby, które wolą spokojniejsze wnętrza mogą wybrać płytki kuchenne utrzymane w ograniczonej gamie kolorystycznej, np. w odcieniach szarości lub beżu. Dużą popularnością cieszy się również patchwork czarno-biały. Ważne jest, aby przy wyborze kolorowego patchworku zadbać o to, aby pozostałe jego elementy były utrzymane w spokojnej stylistyce. Pozwoli to uniknąć pojawienia się nadmiernej ilości detali. Płytki te są bardzo popularne w łazienkach i kuchniach. Świetnie prezentują się nad blatem kuchennym.

Sześciokątne płytki do kuchni

Są zbyt piękne, aby je zignorować. Od kilku sezonów stosujemy płytki w kształcie heksagonów i arabesek. Można je wykorzystać w kuchni do tworzenia mozaik, które ożywiają przestrzeń.

Szare płytki na ścianę w kuchni

Jeśli tradycyjny sposób układania płytek wydaje się zbyt nudny, można stworzyć mieszankę gładkich kolorowych płytek lub ułożyć płytki we wzór jodełki.

E-nacja.pl

Zobacz również