|   | 

Klucz dynamometryczny do garażu domowego - Czym się kierować przy wyborze?

Nowoczesny klucz dynamometryczny jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi które powinien mieć w swoim posiadaniu każdy warsztat, a także miłośnik mechaniki.

Klucz dynamometryczny – do czego służy i jak działa?

Klucze dynamometryczne SATA mogą być wykorzystywane również w budownictwie oraz na halach produkcyjnych. Dzięki ich pomocy Operator może szybko odkręcić lub przykręcić wszelkiego rodzaju gwintowane połączenia. Dodatkowo klucz dynamometryczny pozwala także na regulowanie siły dokręcania. W nomenklaturze technicznej siła ta zwana jest momentem. Tym samym nie istnieje niebezpieczeństwo tak zwanego przekręcenia śruby. Jest to szczególnie istotne w przypadku świec żarowych, a także innych delikatnych elementów technicznych. Co więcej producenci na przykład samochodów ściśle określają Jaka jest wartość momentu dla odpowiedniego dokręcenia poszczególnych elementów. Informacje te odnaleźć można w specyfikacji technicznej urządzenia. Dlatego też posiadając klucz dynamometryczny można realizować pracę w zakładzie mechanicznym z dużą precyzją oraz dokładnością. Istnieje możliwość wyboru spośród kilku rodzajów kluczy dynamometrycznych, Jednakże wszystkie wykorzystują identyczny sprawdzony mechanizm. Wyróżniamy jednak

  • Klucz dynamometryczny elektryczny, który w ostatnim czasie Jest bardzo popularny ze względu na łatwość obsługi, a także komfort i precyzję pracy. Dodatkowo tego typu narzędzie posiada specjalny ekran LED, na którym wyświetlane są aktualne ustawienia, a ponadto szczegółowa konfiguracja. Dlatego można szybko zmierzyć natężenie realizowane przez tensometr.
  • Klucz dynamometryczny z grzechotką należy do zdecydowanie najbardziej popularnych kluczy na rynku. Najczęściej można zakupić go w przedziale między 20 a 200 Nm. Wykorzystuje on bardzo innowacyjną, a jednocześnie prostą zasadę działania wewnątrz klucze umieszczone jest sprężynka, która wygina się podczas ustalania momentu. Obok znajduje się natomiast zakładka, która prowadzi do skutecznej blokady klucza w chwili, kiedy dojdzie do przekroczenia siły dokręcania. Wówczas u słychać możemy charakterystyczne kliknięcie.
  • Klucz wskazówkowy dynamometryczny to klasyczny typ dynamometrów. Nieco powyżej rączki tego Klucza Ustawiona jest wskazówka wraz z podziałką oraz wartościami momentu. Kiedy osiągnie się ustalone naprężenie wskazówka automatycznie prowadzi do blokady klucza, aby Dzięki temu nie pozwolić do dalszego dokręcania.
  • Nastawny klucz dynamometryczny – jest to połączenie klucza francuskiego z kluczem dynamometrycznym. Tym samym klucz ten charakteryzuje się wiele funkcjonalnych częścią, a także wysoką dokładnością dynamometru.

Klucz dynamometryzny

Jaki klucz dynamometryczny do samochodu wybrać?

Klucze dynamometryczne SATA są niezwykle precyzyjne, a także pomocne w pracy mechanika samochodowego. Występują one w bardzo wielu kategoriach cenowych. W tym samym przed dokonaniem ostatecznego zakupu należy określić Do jakich celów ma on zostać przeznaczony. W przypadku, kiedy klucz dynamometryczny ma być wykorzystywany podczas nieskomplikowanych prac, a także doraźnych napraw, gdzie dokładność nie jest wymagana wówczas warto wybrać narzędzie, które jest w stosunkowo niskiej półce cenowej. Dzięki temu niewielki budżet pozwoli sprostać oczekiwaniom.

Klucze dynamometryczne SATA znajdziesz w ofercie sklepu https://dynamometryczne.pl/sata-m15.

Natomiast w przypadku profesjonalnych warsztatów samochodowych, w których realizowane są między innymi łączenia gwintowane wówczas klucz dynamometryczny musi charakteryzować się bardzo wysoką jakością oraz precyzję pracy. W takich sytuacjach jego cena może sięgać nawet kilka tysięcy złotych. Jednakże będzie to specjalistyczne narzędzie, dopasowany do wysoko wyspecjalizowanych warsztatów samochodowych z bogatą ofertą dla klientów. Można także wybrać klucze dynamometryczne ze średniej półki cenowej, których precyzja jest porządna, natomiast cena także bardzo atrakcyjna. Dobrym rozwiązaniem jest także porównanie zakresu działania, a także charakteru poszczególnych kluczy dynamometrycznych, aby na tej podstawie wybrać najbardziej właściwy dla swoich potrzeb oraz oczekiwań.

E-nacja.pl

Zobacz również