|   | 

Kiedy warto zdecydować się na podróż na Seszele?

Seszele to kierunek, który jako destynację wakacyjną wybiera coraz więcej Polaków. Polacy pokochali te egzotyczne wyspy na Oceanie Indyjskim przede wszystkim za rajskie plaże i bajeczne widoki. Wypoczynek w otoczeniu tropikalnej przyrody i możliwość kąpieli w ciepłych i przejrzystych wodach oceanu sprawiają, że pobyt na Seszelach to niezwykle doświadczenie. Jeśli planujesz pobyt na tych wyspach, zastanawiasz się pewnie, kiedy najlepiej jechać na Seszele. Postanowiliśmy zapytać o to osobę, która specjalizuje się w tym właśnie regionie i chętnie dzieli się swoją wiedzą z turystami.

Na Seszelach sezon trwa właściwie przez cały rok. To jeden z największych atutów tych wysp. To właśnie gwarancja dobrej pogody sprawia, że turyści tak chętnie wypoczywają na Seszelach. Kiedy więc jechać? Nie ma miesiąca, gdy wypoczynek tutaj byłby niemożliwy lub mało komfortowy. W przeciwieństwie do innych egzotycznych regionów tutaj nie musimy się obawiać silnych wiatrów i trąb powietrznych” – podkreśla ekspert z http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele.

Nie oznacza to oczywiście, że warunki pogodowe na Seszelach są identyczne przez cały rok. Panujący tu klimat tropikalny charakteryzuje występowanie pory suchej oraz pory deszczowej. Pora sucha na Seszelach przypada między kwietniem i listopadem, natomiast od grudnia do marca mamy do czynienia z porą deszczową. Nie ma to wpływu na temperaturę powietrza – ta przez cały rok oscyluje wokół 27 stopni Celsjusza. Która jest lepsza do pobytu na Seszelach? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

W porze suchej powietrze jest rozgrzane, a upał silniej odczuwalny – jedynie przy brzegu ulgę daje wiatr od strony oceanu. Nie każdy czuje się dobrze w takich warunkach. Jednocześnie to sezon, gdy możemy obejrzeć wiele egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, a wypoczynku na plaży nic nie zakłóci.

Pora deszczowa charakteryzuje się opadami gwałtowny, ale krótki, po których znów wychodzi słońce. Jednocześnie powietrze jest wilgotne, a odczuwalne temperatury niższe. Dla wielu osób to spora zaleta dlatego w grudniu na Seszelach możemy spodziewać się tłumów turystów, którzy na tych egzotycznych wyspach chcą spędzić Boże Narodzenie i powitać nowy rok. Trzeba przyznać, że szampan pity na plaży nad brzegiem oceanu smakuje zupełnie inaczej niż na banalnej imprezie w klubie.

Warto też wiedzieć, że w okresach przejściowych między jedną a drugą porą, czyli w kwietniu i listopadzie na Seszelach jest bardzo wysoka wilgotność powietrza. Sięga ona nawet osiemdziesięciu procent, co może być trudne dla osób mający h problemy z układem krążenia.

Planując urlop na Seszelach, warto też zastanowić się, jakie aktywności uznajemy za najważniejsze.
I tak jeśli marzymy o idealnych warunkach do nurkowania, to panują on tutaj od marca do maja i od września do listopada. Miłośnicy surfingu i pokrewnych sportów wodnych powinni zarezerwować pobyt na Seszelach, w okresie od mają do września. W kwietniu i październiku możemy za to liczyć na najbardziej interesujące obserwacje ptaków egzotycznych, które na wyspach występują w ogromnej różnorodności. Od października do kwietnia na Seszelach panują idealne warunki do wędkowania, które jest tutaj bardzo popularnym sportem. A dla miłośników wędkarstwa złowienie egzotycznego okazu to nie lada gratka.

Przez cały rok możemy się za to cieszyć plażowaniem, popijaniem egzotycznych drinków, a także kąpielami w ciepłym Oceanie Indyjskim. Niestety, skutek uboczny tak wspaniałych warunków do wypoczynku to wysokie ceny pobytu na Seszelach, przede wszystkim biletów lotniczych. Trudno wskazać „gorszy sezon”, gdy moglibyśmy liczyć na atrakcyjne zniżki i promocje w liniach lotniczych.

E-nacja.pl

Zobacz również