|   | 

Urządzanie biura w niewielkim domu lub mieszkaniu

Zorganizowanie biura-miejsca pracy w niewielki mieszkaniu to wyzwanie, o którym postaramy się powiedzieć tutaj kilka słów, chociaż na pewno nie uda się wyczerpać tematu. Zdecydować musimy o wielu sprawach, takich jak dokładne umiejscowienie biura w domu, dobór mebli do niego i ogólne pilnowanie odpowiedniego poziomu komfortu. Wygodna praca to efektywna praca i urządzenie biura w domu powinno nam pozwalać na maksymalizowanie tego czynnika.

Domowe biuro w sypilani

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na domowe biuro jest sypialnia. Sypialnie siłą rzeczy są zazwyczaj lokowane na obrzeżu domu w taki sposób, by było w nich cicho. Jest to cecha miejsca idealnego do pracy. Problemem zawsze jest tutaj mała powierzchnia, ponieważ sypialnie są zazwyczaj przestrzennie oszczędne, a my dokładamy im dodatkową funkcję.

W urządzaniu domowego biura często trzeba szukać różnego rodzaju niestandardowych rozwiązań. Jeśli mamy takie możliwości finansowe, dobrze jest pomyśleć o meblach przygotowanych na wymiar do naszego pomieszczenia. W ten sposób nasze biurko idealnie wykorzysta każdy centymetr dostępnej powierzchni, będzie miało tyle szuflad, ile tylko się da i do tego będziemy mogli dopasować jego formę do realnych potrzeb. W niewielkim biurku może pojawić się wiele zakamarków, w kutych spokojnie może stanąć drukarka lub skaner, co w przypadku walki z dużą ilością dokumentów jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Wszystkie szafy na dokumenty i podobne rozwiązania powinny mieć przesuwane drzwi. Taki szczegół pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni.

biuro w sypialni

Domowe biuro w salonie

Salon zazwyczaj nie jest dobrą opcją, ale czasami nie ma innej. Jest to przestrzeń użytkowana intensywnie przez wszystkich domowników. Warto jakoś wydzielić tam miejsce na swoje domowe biuro, na przykład poprzez postawienie szklanej ścianki, odpowiednie ustawienie mebli lub przynajmniej w sposób czysto estetyczny, który jednak nie będzie specjalnie skuteczny. Można zastosować specjalne szafy wnękowe z przesuwanymi drzwiami, za którymi schowa się biurko. Taki mebel pozwala na skuteczne przekształcenie salonu w biuro. Do niego oczywiście trzeba będzie dobrać jeszcze różne meble dodatkowe, a ich lista jest zależna od naszych potrzeb i możliwości. Trzeba stawiać na minimalizm.

W aranżacji domowego biura nie zawsze pojawi się możliwość jakiegokolwiek wydzielenia miejsca. Jeśli jest to niemożliwe ,trzeba sobie radzić właśnie poprzez kolorystykę i wpisywanie biura w całość pomieszczenia. Trzeba stawiać na jednakowy styl mebli, ponieważ biuro nie powinno być elementem obcym w pomieszczeniu. Tej zasady trzeba się trzymać nawet w takich kwestiach, jak oświetlenie biurka. Musi ono pasować do reszty pomieszczenia.

domowe biuro w salonie

Biuro domowe - inspiracje i aranżacje

Przestrzeń jest ważna, ale ważniejsza jest od niej nasza wygoda połączona bezpośrednio ze zdrowiem. Oznacza to konieczność wybrania odpowiednio dopasowanego biurka i fotela, przy których praca będzie możliwie zdrowa.

Istotnym elementem jest korzystanie z naturalnego światła, które zawsze jest najlepsze dla oczu. Jeśli to tylko możliwe, biurko powinno się pojawiać blisko okna, co oczywiście nie zwalnia nas z konieczności zapewnienia dodatkowego oświetlenia punktowego. Wiele osób o tym zapomina, ale blat biurka powinien być matowy, by nie odbijało się od niego światło i nie szkodziło oczom.

Zazwyczaj najlepszym wyborem są biurka narożne, które mają dwie podstawowe zalety – pozwalają zagospodarować narożnik salonu oraz mają maksymalnej wielkości lat w stosunku do miejsca, które zajmują. Takie ustawienie biurka spowoduje wytworzenie się małej enklawy biurowej w salonie.

Ważnym elementem wyposażenia i aranżacji domowego biura są akcenty wspomagające efektywny relaks ora z naturalne skupienie. Nie bez znaczenia pozostają wieć wszelkiego rodzaju biurowe zabawki na biurko i mniej lub bardziej zabawne gadżety. Każdy musi sobie znaleźć właśny sposób na wspomaganie się w chwilach silniejszego stresu, który potrafi występować także pracując z domu. Pozostając w temacie nie sposób nie wspomnieć także o ogólnej aranżacji wnętrza, w sposób który sprzyja motywacji i energii do pracy. Mowa tu odpowiednich kolorach ścian lub ostatnio bardzo popularnych rysunkach madali. Jest to buddyjski wzór służący m.in. do medytacji. Obecnie znaczenie madali nabrało trochę innej wagi i jest ona używana jako skuteczny motyw kojący naszą psychikę. Występuje także w postaci kreatywnych i działąjaćych na skupienie kolorowanek. Więcej dowiesz się na wyposaż-biuro.pl

Ostatnią bardzo znaczącą kwestią jest odpowiednie,wygodne i solidne krzesło obrotowe. O tym jak duże szkody może dla naszego kręgosłupa może przynieść wielogodzinna praca na nieodpowiednim krześle pewnie więskzość z nas przekonał się na własnej skórze. Zadbanbie o to jest warunkiem koniecznym, niezależnie od tego czy organizujemy sobie biuro w salonie, sypilani czy jeszcze innym pomieszczeniu.

E-nacja.pl

Zobacz również