|   | 

Deskowania stropowe w budownictwie?

Deskowania stropowe to z pewnością temat, który interesuje osoby, które rozpoczęły inwestycję w budowę własnego domu, lub też realizują inne inwestycje budowlane. Budowa nowego domu czy jakakolwiek inna inwestycja  w nieruchomość, to zawsze proces  wieloetapowy i wymagającym bardzo dużo pracy. Na szczęście, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się nowe i bardziej ekonomiczne i ergonomiczne rozwiązania. Mają one naprawdę mnóstwo plusów, nie tylko związanych z oszczędnościami. Pozwalają między innymi na ukończenie prac szybciej, mniejszym nakładem wysiłku, po prostu wygodniej. Tak jest między innymi w przypadku procesu deskowania stropu. Współcześnie deskowania stropowe można przeprowadzać bardzo wygodnie, wykorzystując do tego specjalny system Titan HV. Poniżej trochę więcej na ten temat dla osób zainteresowanych.

Deskowania stropowe z systemem Titan HV

Deskowania stropowe z systemem Titan to zdecydowanie mniej pracy i doskonały efekt na lata. Warto zatem trochę bliżej poznać właśnie tą technologię. Titan HV to system modułowy, którego bardzo dużym atutem jest możliwość zrezygnowania z użycia maszyn typu dźwig, kiedy to dochodzi do procesu deskowania i wznoszenia poszczególnych etapów konstrukcji. W tym przypadku wystarczy zatem tylko i wyłącznie siła ludzkich rąk - nie jest konieczne wynajmowanie maszyn czy angażowanie zewnętrznych firm. Deskowania stropowe można wykonać szybko i sprawnie, właśnie przy użyciu kolejnych elementów tego modułu. 

Na czym ogólnie polega deskowanie stropowe?

Deskowanie to tak zwana część prac wykonywanych na placu budowy, które prowadzą do stworzenia tymczasowej konstrukcji potrzebnej do wzniesienia na przykład ścian czy innych elementów budowy. W przypadku deskowania stropowego, tworzy się szalunki, które następnie wypełnia się betonem, by stworzyć silny i mocny strop. W tym celu używa się między innymi takich elementów systemu Titan HV jak dźwigary główne i dźwigary rozdzielcze, które w przypadku tego systemu, znajdują się w jednej płaszczyźnie. Mają one specjalną budowę, wyróżniającą ją spośród innych rozwiązań tego typu. W tym systemie deskowań stropowych, dźwigary nie zachodzą na siebie, tworzą bardzo stabilną konstrukcję, na której następnie można zamontować panele. Systemowe panele HV charakteryzują się między innymi tym, że umieszcza się je pomiędzy dźwigarami głównymi. Ewentualne luki uzupełnia się za pomocą sklejki, którą umieszcza się na jeszcze innych dźwigarach, które pełnią rolę uzupełniająco-rozdzielczą. 

Największe plusy deskowania stropowego

Z pewnością każdego inwestora oraz zespół Inżynierów najbardziej interesuje to, jakie są największe plusy tego typu rozwiązania. Należą do nich między innymi czas, możliwość ponownego wykorzystania systemu Titan HV na kolejnych etapach budowy. Ma to niebagatelne znaczenie dla zmniejszenia ogólnych kosztów inwestycji, szczególnie jeżeli to ogromny projekt na przykład dla dewelopera. To główne atuty, do których należy też jeszcze możliwość wykorzystania mniejszej liczby maszyn na placu budowy. To dlatego właśnie system Titan HV jest tak bardzo rekomendowany.

 

Artykuł partnera 

E-nacja.pl

Zobacz również