|   | 

Czy warto korzystać z aktywnej piany do mycia samochodu?

Karoseria samochodu narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Niezależnie od tego, czy stoi w garażu, czy też na parkingu. Bardzo często mycie przy pomocy samej wody i ogólnodostępnych środków myjących nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W takim przypadku może przydać się aktywna piana do mycia samochodu. Czym się charakteryzuje? Jak często jej używać? Jak robić to prawidłowo? Wszystko wyjaśni się po przeczytaniu tego tekstu!

Czym charakteryzuje się aktywna piana do mycia samochodu?

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, że bez systematycznego mycia pojazdu lakier bardzo szybko się zniszczy. Zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać niezależnie od pory roku. Jeżeli ta czynność zostanie zaniechana, to właściciel samochodu będzie narażony na koszty związane z korektą lakieru, ponieważ prędzej, czy później zanieczyszczenia zaczną wnikać w jego strukturę. Wskutek czego na nadwoziu pojawią się rysy i uszkodzenia. Ostatecznie również rdza. Nieodpowiedni dobór kosmetyków, czy nieprawidłowe mycie także może skutkować zniszczonym lakierem. Dlatego bardzo ważny jest sposób pielęgnacji. Zarówno korzystanie z myjni, jak i mycie pojazdu w warunkach domowych nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Alternatywą jest aktywna piana do mycia samochodu. Jest to specjalny preparat przygotowany na bazie silnych składników, które pomagają pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Co ważne, piana pozwala na mycie bezdotykowe, więc dla człowieka jest całkowicie bezpieczna. Zresztą również dla karoserii. Po zaaplikowaniu piany zaczyna ona skutecznie rozpuszczać zanieczyszczenia. Kiedy zostanie nałożona na auto, przypomina śnieg. Po połączeniu z brudem ten odkleja się od powierzchni i można go bez trudu spłukać.

Niewątpliwie zaletą aktywnej piany do mycia samochodów jest to, że dostaje się do każdych zakamarków, a więc czyszczenie jest bardzo dokładne. Poza tym silne działanie składników można wykorzystać nie tylko do aut osobowych i motocykli, ale też ciężarówek i plandek, a nawet elewacji budynków. Oczywiście w przypadku większych zabrudzeń lub obiektów musi zostać zastosowany środek o mocniejszym działaniu. Dla wielu osób będzie ważne też to, że niektóre warianty piany gwarantują dbałość o powierzchnie pokryte specjalnymi powłokami, czy też woskiem. Jak wybrać dobrą pianę do mycia samochodu? Wszystko zależy ilości zabrudzeń oraz rodzaju pojazdu. Na szczęście na rynku jest wiele rodzajów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zresztą można sobie pomóc w wyborze, korzystając z rankingu: https://detailingobsessed.pl/rankingi/trrr/ranking-pian-aktywnych-do-mycia-samochodu.html. Najbardziej popularne są piany o niskim lub lekko kwaśnym pH, ponieważ są one najbezpieczniejsze dla karoserii.

Aktywna piana do mycia samochodu

Jak często korzystać z aktywnej piany?

Aktywna piana do mycia samochodu, jak wspomniano wcześniej, jest całkowicie bezpieczna dla nadwozia. Jednak nie oznacza to, że trzeba stosować ją bardzo często. Tak naprawdę należy z niej skorzystać, kiedy samochód jest zwyczajnie brudny. W cieplejsze miesiące, kiedy pogoda dopisuje i w czasie jazdy pojazd jest bardziej narażony na zanieczyszczenia  w postaci kurzu i resztek owadów można myć go średnio raz na dwa tygodnie. Natomiast zimą, gdy wykonywanie tej czynności jest stosunkowo utrudnione, to można ograniczyć się do jednego razu w miesiącu. Tak naprawdę nie ma złotego środka, który wskazywałby na częstotliwość mycia pojazdu. Należy jednak pamiętać, że zbyt częsta pielęgnacja może doprowadzić do uszkodzenia lakieru, ale tylko przy wyborze nieodpowiedniej metody. Aktywną pianę do mycia samochodu można stosować bez obaw, ale i przesady.

Jak poprawnie czyścić auto aktywną pianą?

Aktywna piana do mycia samochodu to bardzo dobry i coraz częściej wybierany specyfik. Z tym że należy jej używać, zachowując zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim piany nie nakłada się na karoserię ręcznie, czy też wprost z butelki. Do aplikowania niezbędne jest posiadanie sprzętu zwanego pianownicą. Nad zbiornikiem znajduje się specjalny tłok umożliwiający wytworzenie piany. Natomiast samo mycie nie jest zbyt skomplikowane. Proces należy rozpocząć od spłukania samochodu czystą wodą i tym samym pozbyć się powierzchownych zabrudzeń. W kolejnym kroku konieczne jest przygotowanie roztworu piany zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Bardzo ważne jest to, aby zachować odpowiednie proporcje. Następnie trzeba zaaplikować pianę na karoserię. Zgodnie z zasadą: od dach do dołu, aż po same koła. Po kilku minutach, gdy aktywna piana do mycia samochodu jest jeszcze mokra, trzeba ją spłukać, ponownie kierując się tą samą zasadą.

E-nacja.pl

Zobacz również