|   | 

5 wskazówek, jak korzystać z elektrycznie regulowanego biurka

Dlaczego warto wybrać biurko z regulacją elektryczną? Osoby, które spędzają większość czasu siedząc przy komputerze, są przede wszystkim winne marnowania swojego czasu. Taki styl życia zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i otyłości.

Biurka do pracy siedzącej to świetny sposób na oszczędzanie kręgosłupa.

Takie biurko jest również popularne wśród dzieci, które wciąż rosną. Regulacja wysokości pozwala na dostosowanie blatu do odpowiedniej wysokości. Ważne jest, aby dbać o swój kręgosłup już od najmłodszych lat.

Przejdźmy teraz do pięciu wskazówek dotyczących korzystania z takich biurek!

1. Jak sama nazwa wskazuje, sit-stand

Jeśli siedzimy lub stoimy, jest to szkodliwe dla naszego kręgosłupa. Może to negatywnie wpływać na nasze mięśnie i samopoczucie. Nie tylko pracownicy biurowi doświadczają bólu pleców, ale również pracownicy linii produkcyjnych. Dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy pozycjami pracy.

MTS oferuje elektrycznie regulowane biurka, które mogą być używane do pracy na stojąco lub siedząco.
Chociaż nie ma jeszcze żadnych badań naukowych, które określałyby właściwy czas siedzenia przy biurku, wielu lekarzy uważa, że powinien on wynosić od 1 do 2 minut.

Oznacza to, że co dwie godziny należy spędzić co najmniej godzinę w pozycji stojącej. Możesz dostosować pozycję do swojego komfortu i możliwości, ale najlepiej jest to robić co 30-60 minut.

2. Dostosuj wysokość pozycji siedzącej

Regulacja wysokości to coś więcej niż tylko możliwość stania przy biurku. Jest to ważny aspekt, który należy rozważyć i upewnić się, że siedzisz w prawidłowej pozycji. To nie krzesło musi być dostosowane do wysokości i vice versa.

To nie jest wskazówka, jak prawidłowo ustawić biurko. Elektrycznie regulowane biurko może pomóc w osiągnięciu idealnej pozycji.

Sprawdź ranking biurek elektrycznych do 3000 zł na stronie https://rankingbiurek.pl/ranking,biurko-elektryczne-do-3000zl-ranking.html

Biurko elektryczne

3. Wysokość i ekran

Jest to niezbędny element dobrej pozycji do pracy stojącej. Biurko powinno znajdować się na wysokości naszych łokci, tak aby nasze ręce znajdowały się pod kątem 90 stopni od podłoża.

Monitor powinien być ustawiony tak, aby jego góra znajdowała się na wysokości naszych oczu, a ekran lekko odchylony do góry (ok. 15%).
Jeśli ramka naszego monitora nie pozwala na takie ułożenie, możemy ustawić monitor na podwyższeniu lub zaopatrzyć się w ramiona do monitora, które pozwolą nam ustawić nasz ekran w najbardziej idealny sposób. Odległość między twarzą a monitorem powinna wynosić mniej więcej od czubka środkowego palca do łokcia.

4. Klawiatura i mysz

Praca w pozycji stojącej może utrudniać prawidłowe trzymanie rąk. Pomocne mogą być żelowe podkładki pod mysz lub podkładki pod nadgarstki.

Ważne jest, aby klawiatura i mysz znajdowały się dokładnie na tym samym poziomie. Jest to niezbędne dla zachowania prawidłowej postawy. Dzięki temu nasze ramiona nie będą się męczyć.

5. Ruch i przerwy

Do pełni szczęścia i dobrego zdrowia brakuje jeszcze odpowiednich nawyków. Regularne przerwy na rozciąganie i ruch pomogą nam się zrelaksować przed dalszą pracą.

Dobrym pomysłem jest poruszanie się i np. przeskakiwanie z jednej nogi na drugą, gdy stoimy. Pomoże nam to spalić więcej kalorii i poprawi nasz ogólny stan zdrowia.
Tego typu biurka mogą być nawet wykorzystywane w dedykowanych bieżniach biurowych.

E-nacja.pl

Zobacz również